Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 2 héttel ezelőtt is megjött...

2 héttel ezelőtt is megjött és most ismét vérzek de olyan erősen, hogy MEGIJESZT. Mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok, 6 éve menstruálok.

Először természetesen nem volt rendszeres, 13 évesen több hónapon át végig véreztem (nem erősen de nem gyengén) voltam orvosnál de nem volt semmi bajom.. pár évig többé kevésbé rendszeres volt de ebben az évben nagyon rossz.. Február óta alig volt olyan hét amikor nem véreztem. Voltam nőgyógyásznál, megvizsgált ultrahanggal és azt mondta semmi elváltozást nem lát.

Múlthét előtt megjött, éppen időben és minden fájdalom nélkül (ami gondolhattam volna, hogy nem normális ha eddig MINDIG nagyon fájt) mindegy, örültem neki, hogy megúsztam a hetet fájdalom nélkül.. tegnap hirtelen elkezdett fájni a hasam és ismét megjött és mára annyira erős volt, hogy odatettem egy betétet és EGYBŐL tele lett az egész. Lehet már bele beszéltem ezt magamba de elkezdtem magam gyengének érezni mintha elvéreznék (:D)


Nem tudom azt sem, hogy menjek így holnap dolgozni mert ha hirtelen megint így elkezd ömleni belőlem a vér akkor nagyon gáz helyzetbe fogok kerülni.


Valaki tud erről valamit (tapasztalat)? :(



2015. júl. 26. 22:47
 1/7 anonim ***** válasza:

Egy teljes körű kivizsgálás kéne, nem csak egy ultrahang! Holnap szerintem ne menj dolgozni, és ha ilyen erős marad a vérzés, akkor menj be a kórházba, mert nagyon sok vért veszíthetsz.

Ismerősömnek - nem fogod elhinni - az akupunktúra múlasztotta el már 5 hónapja tartó folyamatos vérzését... Nàla sem tudtàk mi a baj. Szóval esetleg próbáld ki azt, de ne hagyd annyiban, tényleg kért teljes hormonvizsgàlatot.

2015. júl. 26. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ezt kihagytam : (gáz vagy nem) sosem éltem még nemi életet, fogamzásgátlót a vérzés szabályozására felírt az orvos ebben az évben, de elkezdtem szedni és nem bírtam, hogy nagyon fájt tőle a hasam (méhem) mindig és amikor megjött a gyógyszer szedés után az elviselhetetlen volt. Tudom, hogy nem kellett volna abbahagyni, de sz** kedvem volt a fájdalom miatt és nem tudtam tanulni/végezni a munkám. Biztosan ennek is köze van most ehhez, hogy 2 (és fél) hét után abbahagytam pedig nem kellett volna :/
2015. júl. 26. 22:53
 3/7 A kérdező kommentje:

Ó :O .. köszönöm szépen a tanácsot.. nem tudom, hogy holnap megtehetem-e, hogy nem megyek be, pedig nagyon nem akarok kellemetlen helyzetbe kerülni.

Szúrkálhatnának tőrrel is, csak lenne már normális vérzésem ;D / :(

2015. júl. 26. 22:56
 4/7 anonim ***** válasza:

1. Nem gáz, hogy még szűz vagy.

2. A fogamzásgàtló csak egy átmeneti megoldás, sok doki szereti alkalmazni, ahelyett, hogy kideríteném a valódi okot. Ne add fel, menj több orvoshoz!

2015. júl. 26. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Uhh, levél közepén abbahagytad a gyógyszert...? Na azt nagyon elbaltáztad, nem ártana endokrinológián vizsgálódni. Miómára nem gyanakodott még az orvos? És hány orvosnál voltál, mert egy vélemény nem vélemény, és sajnos sok a lusta, nemtörődöm nőgyógyász. Addig kell menni és szükség esetén verni az asztalt, amíg valamelyik nem talál megoldást. :D

Elvérezni azért nem fogsz, de vérszegénység kialakulhat - már ha eddig még nem volt, amit kétlek. Fontos lenne a megfelelő táplálkozás, folyadékpótlás, mozgás és mielőbb csináltass egy vérképet is, hogy kiderüljön, mivel van még probléma.

2015. júl. 27. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
igen, nem tett jót hogy fél levél után abbahagytad :S
2015. júl. 27. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Igen, abbahagytam kb háromnegyed levél után...3 egészet kellett volna szednem. Tudom, kib*sztam magammal.

13 éves korom óta ezzel kapcsolatban kb 5 orvosnál voltam, 2x ultrahanggal nézték a méhem, 1x megvizsgált (egy hálistennek női) nőgyógyász, a többi már pasz, hogy mi volt de sehol nem találtak semmi bajt.

Nem tudom, hogy mennyire voltak lusták akik vizsgáltak, de biztosan nem ártana más orvost is látni.

Köszönöm a válaszokat.

2015. júl. 27. 17:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!