Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miért lehetett ilyen fura a...

Miért lehetett ilyen fura a havi vérzésem?

Figyelt kérdés

22 éves vagyok, lassan 1 éve szedek fogamzásgátlót.

Eddig mindig rendben volt a vérzésem, de az elmúlt alkalommal nagyon gyorsan lezajlott, negyede annyit véreztem, mint szoktam, ráadásul a méhlepény se jött ki.

Mi lehet a baj?

Holnap megyek orvoshoz, de nagyon aggódom.


2015. júl. 28. 20:22
 1/7 anonim ***** válasza:

Ez kamu?

Vagy ennyire nem vagy tisztában a dolgokkal?

Nézz már légyszíves utána, hogy mi az a méhlepény. Google a barátod.

Illetve a fog. gátló mellett az is normális, ha kevesebb vérzésed van, ezért nem kell orvoshoz menni.

Illetve azt ugye tudod, hogy te nem menstruálsz? Megvonásos vérzésed van, amit a gyógyszer szünetre történő abbahagyása vált ki. Vagyis nem játszódnak le azok a dolgok a szervezetedben, amik menstruáció idején, tehát a vérzésed sem attól van, mint menstruáció idején.

2015. júl. 28. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Te sem vagy orvos ennyi empátiával ugye? :)

Tudod, a nőgyógyászaton is azt kérdezik, hogy mikor menstruáltam utoljára, nem azt, hogy mikor volt az utolsó megvonásos vérzésem...

A méhnyálkahártyát, valóban elírtam.


Lényeg a lényegben, SEMMILYEN szövet nem volt a vérzésemben, pedig eddig ez sosem maradt el.

Kérlek magyarázd el, hogy eddig miért nem maradt el ez, most meg miért.

Erre vonatkozott a kérdés, tudod. ;)

2015. júl. 28. 20:32
 3/7 anonim ***** válasza:

Ez nem empátia kérdése, de tudod, ha valaki azt írja, hogy nem jött ki a méhlepénye, az elég gyanús...

Illetve a méhnyálkahártyád sem fog leválni, ugyanis nem menstruálsz! Tudod egyáltalán hogy hat a fogamzásgátló? Mert ezek szerint nem!

Illetve fog. gátló mellett értsd már meg, hogy nem mindig és ugyanúgy van a vérzés és bármikor előfordulhat kevesebb vérzés, akkor is, ha előtte 3 évig tök ugyanannyi volt, érted?

De akkor tessék, olvasgass:

[link]

2015. júl. 28. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Pontosan tudom, hogy hat.

De akkor is fura, hogy semmilyen szövet nem jött ki, pedig eddig elég sok, most meg csak úgy ahogy érezgettem.

Kérlek írd le vagy emeld ki a szövegből, hogy eddig milyen szövetek távoztak belőlem és most miért nem történt meg.

Erre vagyok összesen kíváncsi.

2015. júl. 28. 20:40
 5/7 anonim ***** válasza:

"megakadályozza a beágyazódást – a kombinált tabletta progeszteron komponense hatására a méhben a feltételek kedvezőtlenné válnak a megtapadásra. A méhnyálkahártya elvékonyodik és kiszárad, így a sikeresen megtermékenyített petesejt nem tud beágyazódni."


Ergo, hogy is távozhatna belőled a méhnyálkahártya?:)


Amúgy nem szövetdarabok távoznak belőled, hanem mesterséges vérzés jön létre.

És ez van, hogy több, van hogy kevesebb!

2015. júl. 28. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Arról nem is beszélve, hogy először méhlepény, aztán méhnyálkahártya, aztán meg szövetdarabok...

Nem szégyen beismerni, hogy fogalmad nem volt eddig, hogy mi váltja ki a menstruációs vérzést, vagyis mi játszódik le ilyenkor a szervezetedben és mi váltja ki a megvonásos vérzést, vagyis milyen folyamatok nem játszódnak le ilyenkor a szervezetedben, csak nem a másikat kell ilyenkor piszkálni, mert ezekkel te nem voltál tisztában.

És nyugodj meg, elmehetsz te orvoshoz, de semmi olyat nem fog mondani, azon kívül, hogy semmi meglepő nincs abban, hogy most éppen nem volt annyi vérzésed és másabb volt, mint szokott.

2015. júl. 28. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Az orvos szerint valószínűleg terhes vagyok, jövőhéten kell tesztelnem.
2015. júl. 30. 00:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!