Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Menstruációkor mit szabad?...

Menstruációkor mit szabad? Bővebben lent!

Figyelt kérdés

Ugy értem, hogy pl. Ilyenkor tesi órán szólni kell tanárnak, vagy nem? Vagy esetleg nem minden torna gyakorlatot végezhetsz el?

Meg nem ajánlatosak ilyenkor a fürdők , strandok tamponnal sem?

És mi a helyzet az ilyenkor történő kirándulásokkal, fesztiválokkal?



2015. júl. 28. 20:42
 1/10 anonim ***** válasza:

Szólj a tanárnak, ha épp fáj a menstruációd. ( Általánosban a lányok minden tesi órán menstruáltak. :)) )


Tamponnal fürödhetsz.


Kiránduláson és fesztiválon nem érintkezel semmivel, amivel megfertőződhetsz. ( Jobb esetben )

2015. júl. 28. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
nekem tesiórán sosem volt bajom, csak ha max. fájt. de ha nem fájt, én attól még tornáztam, de a gyertya meg fejenállás, kézenállás ilyenkor ellenjavallt.
2015. júl. 28. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem kéne ilyenkor intenzív testmozgást végezni. Bajod nem lesz tőle, csak növeli a vérveszteséget.
2015. júl. 28. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Várok még válaszolókat :)

2015. júl. 28. 22:04
 5/10 anonim válasza:

Nyugodtan tesizz, hogyha nem fáj annyira. Véleményem szerint 45 perc mozgástól nem fogsz elvérezni. Nekem legalábbis nem lett semmi bajom. :D

Nálam amikor megjön nem szoktam annyira görcsölni, szóval én kirándulni, fesztiválozni ugyan úgy elmennék. Tehát szinte semmiben nem változnak a napjaim. Persze ez mindenkinél más.

Fürdőket, strandokat nem ajánlom még tamponnal sem, mert nem higiénikus és nagyobb a fertőzésveszély. Otthoni fürdésnél is inkább zuhanyozz.

Remélem tudtam segíteni! :)

2015. júl. 29. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Igen, sokat segitettetek! Köszönöm mindenkinek.:)

Várok még válaszolókat:)

2015. júl. 29. 11:45
 7/10 anonim ***** válasza:
bármit csinálhatsz, kivéve strand, én nem mennék tamponnal se be
2015. júl. 29. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Esetleg aminem hangzott el, és tudtok még, azokat szeretettel várom

2015. júl. 29. 15:50
 9/10 anonim válasza:
Nalunk a tesi tanarok elmondtak ev elejen, hogy a menstruacio nem betegseg, ha gorcsolunk, akkor szolunk es max mast csinaltat, de mondja, hogy ilyenkor a mozgás jot tesz.
2015. aug. 1. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen
2015. aug. 1. 21:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!