Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hallottam olyankoról, hogy...

Hallottam olyankoról, hogy nem szabad kádban fürdeni amikor megvan a menstruáció. Ez igaz?

Figyelt kérdés

Ezen kívül tudnátok felsorolni, hogy mit nem szabad még? Sajnos nem tudok sok ilyet., mert alig 1 éve van csak meg, és hallottam, hogy vannak ilyenek , hog, nem szabad kádban fürdeni, és hasonlók ! Tudnátok még ilyeneket mondani, okokkal együtt?

Köszönöm előre is



2015. júl. 28. 12:53
 1/8 sasika12 válasza:
Anyukam nekem is mindig ezt mondta. Valoszinu igaz ilyenior sokkal jobban oda kell figyelni ra hogy az a terulet tiszta maradjon. Gyakorlatilag egy nyilt seb van belul es a furdes soran bekerulo korokozok veszelyesek. Zuhanyozz ha nincs zuhanyzo biztos van zuhanyrozsad a kadban.Ha meg van keruld a furdes minden fajtajat pld uszodaban balatonban ott foleg. Furodhetsz ugyan tamponal de az se tul higenikus.
2015. júl. 28. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszod!

Várom a további válaszokat

2015. júl. 28. 13:13
 3/8 anonim ***** válasza:
Lehet fürdeni, csak nem ajánlott, amit előttem is leírtak. Gondolom azt tudod, hogy a meleg víz felerősíti a vérzést, viszont enyhíti a görcsöket. Ilyenkor ajánlott mozogni egy kicsit, még ha kissé kényelmetlen is, de jót tesz , és ezek mellett sok folyadékot kell inni. Mindig legyen tiszta a kezed csere előtt és utána is mosd meg alaposan. Nyilvános wc- kre is oda kell figyelni, mert ott is nagyon sok a baci.
2015. júl. 28. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Zuhanyozás javasolt. Ki lehet bírni pár napot kádban fürdés nélkül. Nyitva van a méhszáj, és a víz nem steril.
2015. júl. 28. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek
2015. júl. 28. 20:36
 6/8 A kérdező kommentje:
Várom a további válaszokat is
2015. júl. 28. 20:43
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem ajánlott, mert közben ugyanúgy vérzel, nem higiénikus. A menstruáció alatt sokkal jobban oda kell figyelni arra, hogy tiszta legyél odalent, szóval nem ajánlott kádban áztatni magad, a bacik hamarabb betámadnak. Mensikor sokkal érzékenyebb az intim terület, védtelenebb, hamarabb megtalálnak a fertőzések, ami akár attól is lehet, hogy ülsz a kádban, bár én nem tudom elképzelni, hogy valaki menstruáció alatt a kvázi véres vízben ücsörög.

Ami még fontos, hogy ha nagyon erősen vérzel, ajánlott akár napi kétszer is fürödni, vagy ha van rá lehetőséged, mert pl otthon vagy, akkor csak szimplán megmosni magad odalent valami kíméletes lemosóval, hogy tiszta legyen.

Sok egyébre nem nagyon kell figyelni, ha hajlamos vagy görcsölni, akkor tartsatok otthon megfelelő gyógyszert, illetve hasgörcsre a melegvizes palack nagyon jó tud lenni, nekem csak az használ. A sport, mozgás segít abban, hogy jobban és gyorsabban ürüljön a vér, persze ez nem azt jeleneti, hogy ha lefutod a félmaratont, akkor csak 2 napig lesz meg, de jelentősen tud segíteni.

Menstruáció alatt elvileg nem eshetsz teherbe, gyakorlatilag bármikor megtörténhet, érdemes védekezni, persze csak ha már élsz nemi életet. Ha csak 1 éve van meg, előfordulhat, hogy olykor kimarad, de nekem pl 12 évesen jött meg először, 6 évig rendszertelen volt és csak akkor állt be, mikor elkezdtem rendszeres szexuális életet élni.


Hirtelen ennyi jutott eszembe.

24N

2015. júl. 30. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen 😊
2015. júl. 31. 10:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!