Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hormonzavarral küszködők -...

Hormonzavarral küszködők - hogyan fogytatok le? (pajzsmirigy)

Figyelt kérdés
Mióta elkezdték a pajzsmirigy kezelésem tartósan híztam 20 kilót... Most eljárok fitness órákra edzeni, ahány alkalommal belefér az időbeosztásomba, és próbálok figyelni arra, hogy napi 1200 kcal-t egyek de semmi... Paleot senki se javasoljon nekem, mert nem szeretem a húsokat.

2015. júl. 29. 19:58
 1/6 anonim ***** válasza:
91%
Pajzsmirigy túlműködésed volt, azt kezelik? Mivel? Nézték már a D-vitamin szintedet?
2015. júl. 30. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Vegánokat nem szeretem a hozzáállásuk miatt de most mégis azt mondom érdemes lenne kipróbálni. Sportnak meg szerintem keress olyat amit élvezel, mondjuk lovaglás, biciklizés, valami csoportos, ha jól szórakozol szívesebben csinálod és többet, én pl utálok futni de biciklin addig tudok tekerni amíg le nem fordulok a nyeregből mert imádom.
2015. júl. 30. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Alulműködésre kapok Letroxot, amint elkezdtem a 25 mgot rengeteget sorvadt a pajzsmirigyem, 2. konzultációkor már 75re emelték az adagom és azóta lassan de biztosan folyamatosan romlik. A háziorvosom erre azt mondta, hogy valószínű a gyógyszertől van ez az egész helyzet, de a szakorvost nem nagyon izgatja, meg már ugye olyan nagy adagot kapok, hogy nem lehet ellébecolni algával.

Most elvileg stabil a TSHm, nem is érzem magam depressziósnak vagy fáradtnak de semmi fogyás.

2015. júl. 30. 14:14
 4/6 A kérdező kommentje:
D-vitamint még nem néztek egyébként, de alulműködésnél nem tudom, hogy kell-e egyáltalán.
2015. júl. 30. 14:15
 5/6 anonim ***** válasza:
A Letrox elkezdése után híztál??? Hát ez nagyon furcsa. Előtte nem? A 75 még nem nagyon magas dózis (és nem kötekedésből írom, nem mg hanem µg :) ) viszont a 25 az olyan alacsony, amit nem is tudom, mert adtak. Orvos vagyok, a mi betegeink legtöbbje, akinek pm alulműködése van, 100 és 150 között szed. Inzulinrezisztenciád nincs? PCOS? Cikluszavar? Hány éves vagy? Családtervezés? D-vitamint mindenképp nézetnék! Tuti kevés ;)
2015. júl. 31. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Igen, a pm-betegeknek, kell a D-vitamin!!
2015. nov. 13. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!