Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ma voltam dokinál, görcsökkel....

Ma voltam dokinál, görcsökkel. A szülés utáni negyedik hónapban vagyunk. Szoptatok, nem menstruáltam még. PCO-t állapított meg az orvos. Vélemények? Több lent

Figyelt kérdés
A leletemen azt írja,hogy Amenorrhoea lactationis. Uterus 63,endometrium 12,6mm. Douglasban kevés folyadék.Menstruálni fogok? Vagy miért ilyen vastag a méhnyálkahártya? Doki annyit mondott,hogy jó lenne ha 3hét múlva csinálnék tesztet,mert lehetek terhes is. Védekezünk,ezért kizártnak tartom.

2015. aug. 4. 20:11
 1/6 anonim ***** válasza:
PCO-t mi alapján állapította meg? Hogy ciszták vannak a petefészkedben?Az simán lehet még a szoptatástól, hogy nem menstruálsz, az mindenképpen. Terhesség előtt egészséges voltál? Egyéb tünet? Pl. hízás/túlsúly, szőrösödés, pattanásosság? Szerintem felelőtlenség ennyiből PCO-t diagnosztizálni, mondom ezt orvosként (igaz, nem nőgyógyász vagyok) és PCO-sként. Terhességi tesztet csinálhatsz, tudod, egy védekezés sem 100%-os ;) vagy tényleg meg fog jönni. Kaptál valamit a görcsökre? Mikor jelentkeztek? Van összefüggés mondjuk evéssel, szoptatással, napszakkal?
2015. aug. 5. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ultrahangon voltam, mindküt petefészkemben van egy rakás ciszta. Semmit nem kaptam rá. Terhesség előtt semmi panaszom nem volt,körülbelül egy hónapja jelentkeztek tünetek,de arra fogtam,hogy megfog jönni. Az ég világon semmi panaszom nincs a görcsökön és a szurkálódásokon kívül. Nem vagyok túlsúlyos sem. Tudom,hogy nincs 100%-os max ha nem élünk nemi életet :-) Az az egészben a legrosszabb,hogy eddig ebben az orvosban bíztam,igen borsos árat kér a vizsgálatokért és semmit nem mondott. Amiket a kérdésben említettem,csak a papírjaimról olvastam,megsem említette. Most várnom kellene 3hetet,mert lehet,hogy megfog jönni. Még annyit írt,hogy a douglasban kevés folyadék található.
2015. aug. 5. 11:25
 3/6 A kérdező kommentje:
Ja a Douglast az írtam a kérdésben is:-)
2015. aug. 5. 11:26
 4/6 A kérdező kommentje:
Változó,hogy mikor jelentkezik. Általában,ha a fiamat megemelem
2015. aug. 5. 11:27
 5/6 anonim ***** válasza:
A Douglas egy "völgy" a húgyhólyag és a méh "dombja" között, az a hasüreg legmélyebb pontja, ha valami folyadék kerül a hasüregbe, legelőször ott látszik, mert ott kezd gyűlni. Normálisan nincs folyadék a hasüregben, de kevés, mint ahogy nálad irják még nem kóros. (Sok pl. durva gyulladásos folyamatoknál vagy belső vérzésnél baleset után stb. gyűlik össze). Erre, ami neked van, egyelőre nem mondható egyértelműen rá, hogy PCO, csinálj nyugodtan már most tesztet, ha már egy hónapja fáj. Ha biztosra akarsz menni PCO ügyben, csináltass mindenképp cukorterheléses tesztet inzulinrezisztencia méréssel. Sokan ajánlják a mensmentis rendelőt (én külföldön vagyok, ezért nem ismerem), nézd meg a honlapjukat, döntsön el, érdemes-e áldozni rá. Írd majd meg, mi lett a teszt eredménye! ;)
2015. aug. 7. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod.:-) ma reggel görcsre ébredtem,rá pár órára meg is jött. Ez lehetett a folyadék amit látott,gondolom. Kicsit megnyugtató,viszomt nem hiányzott ebben a melegben :-) Szerencsére eddig a fiam nem érez belőle semmit,szopizik gond nélkül. Lekopogom :-) mégegyszer köszönöm a részletes válaszodat :-)
2015. aug. 7. 22:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!