Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Vállalt-e valaki (férfitársam)...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Vállalt-e valaki (férfitársam) úgy gyereket, hogy a párja első egy/kettő/három gyerekének nem ő volt az apja? Milyen élmény volt? Féltette-e az anyukát a második/harmadik/negyedik gyerek szülésétől? Stb.

Figyelt kérdés
Páromnak(nő) előző kapcsolatából két gyereke van. Nekem(ffi) még egy sincs. Most a közös gyerek a téma. A két gyerek közül az egyik félti az anyukáját az újabb szüléstől és bevallom én is, mivel nagy felelősség, a gyerekeknek anya kell. Ez elég nagy terhet rak rám. A páromra kevesebbet, őt ez annyira nem érdekli. Olyan férfiak beszámolóit szeretném meghallgatni, akik esetleg voltak már hasonló helyzetben, a párjuk nem nekik szülte az első gyermeket. Milyen élmény volt, mik voltak a nehézségek stb. Van ilyen?

#gyerek #család #szülés 35 felett
2014. dec. 8. 13:19
 1/9 anonim ***** válasza:
A fiam lesz némileg hasonló helyzetben. Neki 1 kisfia van, a partnerének 3(császáros), de tervbe van véve egy közös gyerek is. Inkább én aggódom.
2014. dec. 8. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha még nincs gyereked fogalmad sincs milyen csoda lesz amikor a saját véred fogod nevelni. A különbség nagyon nagy, akkor is ha szereted a gyerekeket. Ezt éreztetni majd nem kell a két nagyobbal, de így lesz. Értelme lesz igazán számodra a mindennapoknak. A nehézségek azok lesznek hogy a két nagyobb gyerkőc féltékeny lehet. Mivel a kisbaba több időt igényel, kevesebb idő fog rájuk jutni. Ezt kivédheted azzal hogy szervezel olyan programokat ahol csak te a két nagyobbal veszel részt. Addig anyuka amíg kismama tud pihenni, vagy később ellátni a kisbabát. Ha ez az féltékenység elmúlik a nagyokban védelmezni , pátyolgatni fogják a kicsit. Kezdetben nem lesz az időn kívül mire féltékenynek lenni, de később ha a babapüréken túl lesz , fontos hogy a nagyok is ugyanúgy kapjanak túrórudit és egyéb nyalánkságokat mint a kicsi. Akkor nem lesz semmi gond. Még jó is lesz, hogy lesz kikkel játszani a kicsinek ha ti fáradtak lesztek. 38/N
2014. dec. 8. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! :)
2014. dec. 8. 14:05
 4/9 anonim ***** válasza:
mennyi idős a párod hogy félteni kell a terhességtől? azért a mai világban nagyon ritkán hallani olyat, hogy meghal valaki a szülésben... tehát ettől nem kéne félni... én valahogy azt érzem, hogy az egyik gyerek féltékenységből mondja hogy félti az anyját... de az előttem szólók leírták, hogy nincs szebb dolog mikor majd a sajátodat fogod meg, és nem szabad a többieket "félretenni" 40N
2014. dec. 8. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, 36 éves a párom, éppen a héten. :)
2014. dec. 8. 14:45
 6/9 A kérdező kommentje:
Közben utánanéztem (nem is tudom eddig miért nem tettem), hogy Magyarországon 100.000 élveszületésre jut 5 anyai elhalálozás, tehát tényleg egyáltalán nem jellemző, hogy baja lenne az anyukáknak, ennek nagyon örülök, meg is nyugodtam kicsit. Azért várok további válaszokat.
2014. dec. 8. 15:09
 7/9 anonim ***** válasza:
9%
semmiképp nem nevelném mások gyerekeit úgy, hogy én is tudok gyereket csinálni!
2014. dec. 8. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi, természetesen én is szeretnék saját gyereket, csak gondolkodom rajta, lehet, hogy túl sokat.
2014. dec. 8. 16:15
 9/9 anonim ***** válasza:

Nálunk én paráztam nagyon a szüléstől (én vagyok a nő). Senki más nincs, akire a gyerekeket lehetne hagyni. Nagyszülők meghaltak v beszámíthatatlanok, tehát ha velem vmi lett volna, akkor árván ill. félárván maradt volna a fiam és a baba. A páromnak 2 gyereke van az előző házasságából, nekem egy.

Megélni mindketten ugyanolyan csodaként éltük meg a terhességet, mintha első gyerek lenne, de ebben talán a nagy korkülönbség is játszik.

2014. dec. 8. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!