Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Volna 1 problémám: 13 éves...

Pupszi kérdése:

Volna 1 problémám: 13 éves lány vagyok és elég vékony (163cm és 37kg) és nem jött meg a menstruációm! A nálam 1 évvel fiatalabb barátnőmnek pedig igen! ő is vékony+ nálam egy picivel alacsonyabb! Vajon ez mi lehet? Késön érö vagyok? Mi lehet a bajom?

Figyelt kérdés

2015. aug. 7. 11:27
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Lehetséges, hogy későn érő tipus vagy. Anyukád milyen volt tinikorába? Neki mikor jött meg? Megkérdezted már?

Vagy papád családjában a női rokonokat?

Viszont valóban soványka vagy! Ez is okozhat problémát.

Ugyanis a testzsír mennyisége befolyásolja a hormonháztartást. Ha túl alacsony, akkor még felnőtt (már menstruáló) nők esetében is elmarad.


Minden esetre minimum egy 10 kilót kellene híznod normál ütemben, mozgás mellett. (egészséges kaják segítségével!!!, nem csoki/chips/üdítő)

2015. aug. 7. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
88%

Mindenképpen orvost javasolok.

Egyrészt a súlyod miatt: kellene egy olyan étrend, amivel felszedhetsz legalább 10 kg-ot, amiben persze legyen izom is.

Másrészt lehet valamilyen hormonproblémád.

Ugyan 16 éves korodban is megjöhet még - de ne akkor derüljön ki, ha valami komolyabb gond van.

Menj orvoshoz mielőbb, és mindkét problémával.

2015. aug. 7. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a kommenteket tényleg nagy segitség volt! és igen elkezdek edzeni és rendeszeresen kajálni :)
2015. aug. 8. 07:23
 4/10 anonim ***** válasza:
Semmi bajod sincs, egyél rendesen, 17 éves korodig kellene megjönnie.
2015. aug. 8. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Kedves #4!

Tudomásom szerint a gyermekgyógyászok többsége legkésőbb 15 éves korig tartja normálisnak a menarche megjelenését. Egyéb esetekben vizsgálatokat kezdeményeznek.


Kedves Kérdező!

Ha a melleid már kezdenek nagyobbak lenni és vannak már látható szőrszálak odalent, akkor a fejlődésed nagy valószínűséggel rendben zajlik, csak épp későn érő alkat vagy. Ez lehet számodra előny is, hiszen annál magasabbra nőhetsz, minél később jön meg. Az evésre mindazonáltal nagy hangsúlyt kell fektetned, mert a 37 kg az valóban kevés, és ez lehet gátja a vérzés megindulásának. Ha 14,5 éves korodig nem történne érdemi változás, akkor persze javasolt a gyermekendokrinológiai/gyermeknőgyógyászati kivizsgálás.


(24/F orvostanhallgató)

2015. szept. 14. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi szépen mndenkinek!
2015. nov. 11. 18:55
 7/10 anonim ***** válasza:

Kedves 5. válaszoló,

nekem 17 és fél évesen jött meg és nőgyógyász szerint ez teljesen normális volt, 16 évesen anyámmal elmentünk megkérdezni és ő mondta hogy 17 éves korig SEMMIT sem kell tenni, vizsgálni.

Egyik barátnőm hasonlóan járt - neki 17 évesen jött meg. Nem ugyanaz az orvos volt természetesen a kettő.

Ha a protokollt megnézed, ott is 17-18 év van megadva...

2015. nov. 12. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Azt nem értem, iéyen kérdéseket miért teszbek fel?

Biztos,hogy minden sulibam ,legalább a védőnő tart felvilágosítás. Pl,ez isidetaartozik,hogy neem. Mindenki egygorma,valakinek később jön megésnem feltétéen kell megijed i ha valakkinel jóval később jön meg,mibtkortársainak.

2016. júl. 24. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó kommentelő! A fele mondanivalódat nem igazán értettem. Még mindig nem jött meg,de azóta 170 cm lettem és 43-44 kg :) a kosárméretem kb 80 A, és igen...sünmalac is van :D (remélem értitek)köszönöm mégegyszer mindenkinek a válaszokat! :)
2016. aug. 29. 16:15
 10/10 anonim válasza:

Na?! Azóta megjött? :)


11/L

2018. márc. 7. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!