Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ez már gondot jelent? Lehet...

Ez már gondot jelent? Lehet komolyabb probléma belőle?

Figyelt kérdés

Tudom, itt senki nem orvos, vagy szakember, de egyelőre, amíg nem muszáj, nem mennék orvoshoz, mert most nem fér bele.

10 és fél évesen kezdtem menstruálni. Most 18 vagyok, de még mindig rendszertelen. Egyik hónapban 38 napra jön meg, másikban 27-re, következőben 31-re és így tovább... Hónap már nem marad ki azért, de még így is elég gáz. Szexuális életem még nincs, úgyhogy ezzel még nincs gond. Ezt a rendszertelenséget egyelőre annak tudtam/tudom be, hogy van rajtam még 30kg súlyfelesleg, amit éppen elkezdtem ledolgozni, és már 7,5 kg le is ment. Úton vagyok egy egészségesebb élet felé.

A másik problémám az, hogy a nyaki nyirokcsomóm meg van dagadva. Nem pár hete, hanem már lassan két éve, hogy kitapintottam jobb oldalon. De azon az oldalon, mintha a nyakam is egy kicsit nagyobb lenne. Pajzsmirigy? Hormonzavar?

A harmadik pedig, hogy egy kb. fél centis csomót tapintottam ki a bal mellemben, a jobban pedig egy kicsit nagyobban. Néha fájdalom nyilall belé, nem tudom, hogy ez mit jelent. Lehetek rákos? Érdemes ilyen gondokkal elmenni orvoshoz? Nem akarom az ördögöt a falra festeni. Anyáéknak egyelőre így is elég gondjuk van abból, hogy szeptembertől egyetemre megyek.



2015. aug. 7. 20:53
 1/7 anonim ***** válasza:

mindenképpen menj el orvoshoz ezzel, mert a végén még baj lesz!

nekem is rendszertelen, de nem is tudtam, hogy a túlsúly miatt lehet (rajtam +10kg van)

mennyi idő alatt fogytál le 7,5kg-t és milyen módszerekkel? :O én is nagyon szeretnék lefogyni

2015. aug. 7. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hát 96,2kg voltam július 1.-jén és most 88,6 vagyok. Nem drasztikusan csinálom, életmódot váltottam. Heti 3-4 edzés, futással egybekötve(szóval most már két órát vagyok lent a terembe). Nincs kenyér, nincs köret, csak zöldség, hús, esetleg joghurt, túró, zsírszegény sajt. Nincs édesség... nincs egy kis süti, egy kis ropi, egy kis ez meg az.
2015. aug. 7. 21:04
 3/7 anonim ***** válasza:

A rendszertelen menstruáció a kisebbik probléma, lehet köze a súlyfeleslegnek hozzá, de egyébként nem vészes. Sok lánynak a fogamzásgátlótól áll be először 28 naposra a ciklusa.

A csomókat viszont mindenképp meg kéne nézetni, a nyakadon és a melleidben is, ilyesmivel nem hülyéskedünk, nem érv, hogy most nem fér bele.

2015. aug. 7. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

én most 70,1kg vagyok, de úgy, hogy bármelyik napon megjöhet és olyankor mindig enni akarok, de egy falatot se birok enni

köszönöm szépen :)

és igen, muszáj lesz elmenned orvoshoz, a nagymamám testvérének a férje is mindig elhúzta amikor gondjai voltak a térdével és most lebénult és még rengeteg ilyen sztorit tudnék mesélni, szóval ez nem játék, szólj a szüleidnek

2015. aug. 7. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, és a leveleket. Jövőhéten elmegyek a háziorvosomhoz, és elmondom, hogy mi a baj... Aztán kérek időpontot nőgyógyászatra is, hátha tovább küldenek esetleg mammográfiára vagy valahova...
2015. aug. 7. 21:22
 6/7 anonim ***** válasza:

Jól értem, hogy kb egy hónap alatt adtál le 7 kgot?

Ez tényleg nem durva, ez már extrém ütemű fogyás! Mindenképp menj el orvoshoz, és erről is beszélj vele, mert ebből is lehetnek gondok.

2015. aug. 8. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Első hónapban még a méreganyagok és a víz is megy lefelé, ezért ennyi. Ezt orvos és személyi edző is alátámasztotta. 96-ból meg volt mit leadni, és még van is mit leadni. Ez nem ezért van. Az első hét volt amúgy, amikor 3 kg ment le rögtön egy hét alatt, a többi 4 eloszlott a három további hétre. Így számolva nem sok. Most meg ilyen harminc deka ment le egy hét alatt. Meg kellett indítanom, de nem csinálom drasztikusan.
2015. aug. 8. 19:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!