Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogyan lehet néhány órára...

Hogyan lehet néhány órára gyengébb a vérzés, vagy hogy bírjam ki azt az időt, amikor nem itthon leszek holnap?

Figyelt kérdés

A harmadik nap lesz, nekem általában 8 napig van meg, és elég erős, főleg a második és a harmadik napon. Délután megyek a barátomhoz, és hét óra körül érek haza (kb. 5-6 órát leszek ott, de ha marasztal, és nem busszal jövök haza, akkor akár 8-9 órát is).


Két óránként szoktam betétet cserélni, tampont ritkán használok, de tudom, hogyan kell, csak nem szeretem.

(Vannak a családjában lányok, tehát kuka szerintem lesz a mosdóban).

A hasam nem szokott fájni, de félek, hogy átázok. Hogyan kerüljem el a kellemetlenségeket?

17/L


2015. aug. 8. 21:06
 1/9 anonim ***** válasza:

Sehogy nem tudod gyengíteni.

A barátod gondolom tudja, hogy egy átlag nő menstruál. Vagyis nem kell ebből ügyet csinálni, félóránként-óránként, ahogy jólesik, kimész a mosdóba és ellenőrzöd. Vigyél magaddal sok betétet és amikor úgy érzed, hogy kell, akkor cserélj. Mivel nem egy olyan helyre mész, ahol nincs mosdó, és bármikor kimehetsz, így nem értem, mitől félsz.

2015. aug. 8. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Rendben, köszönöm!

Csak eddig, amikor nála voltam, nem nagyon mentem ki mosdóba, mert nem kellett.

Még nem történt semmi olyan, de már volt, hogy úgy csókolóztunk a szobájában, hogy egymásra feküdtünk. Hogyan jelezzem, hogy most nem kéne (mert félek, hogyha lefekszek, akkor "kifolyik", mert volt már ilyen)?

2015. aug. 8. 21:17
 3/9 anonim ***** válasza:
Ne JELEZD, hanem MONDD MEG, hogy mi van.
2015. aug. 8. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Mondd meg neki, hogy épp menstruálsz. A kapcsolat az őszinteségre épül és egy normális folyamatot nem kell szégyellni.
2015. aug. 8. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszi!


Érdemes lenne azért tampont is feltennem?

2015. aug. 8. 21:25
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha nem kényelmes, akkor ne tedd fel, ilyen helyetben ez nem létszükséglet. Bár ha teszel, akkor kevesebbszer kell kimenned mosdóba, nem fogsz annyira izgulni, hogy átázol. Én tennék, de én jobban szeretem a tampont a betétnél.. Szerintem mindegy :)
2015. aug. 8. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Miután feltettem, már kényelmes szokott lenni (van, hogyha sokáig vagyok egy testhelyzetben, és azt megváltoztatom, akkor egy kicsit érzem, de az is csak akkor, ha még nem szívta meg magát egy kicsit sem). Csak a felhelyezés az, ami kellemetlen.
2015. aug. 8. 21:29
 8/9 anonim ***** válasza:
Akkor szerintem tegyél fel tampont, úgy a biztos :) ha bevizezed amúgy az ujjad, mielőtt felteszed, akkor jobban csúszik és kellemesebb a felhelyezés
2015. aug. 8. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem célozgatni kell, hanem megmondani neki - elvileg egy párt alkottok -, hogy bocs, drága, de most megvan, úgyhogy bármit is csinálunk, max. bugyiig menj. Sarkított példa, de ha normális, nem fog kiröhögni, cikizni érte.


Én is mindig jeleztem a pá... az exemnek, hogy momentán nem alkalmas (persze, akadt, hogy belevitt a rosszba :) ), egy idő után meg ő figyelmeztetett, hogy vigyek magammal tampont, mert nemsoká megjön. :)

2015. aug. 8. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!