Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hüvelygombám van és terhes...

Hüvelygombám van és terhes vagyok. Valakinek van tapasztalata az étkezéssel kapcsoltban?

Figyelt kérdés
9 hetes terhes vagyok. A doki hüvelygombàra kúpokat irt fel ès azt tanàcsolta ne egyek szènhidràtot. Semmi èdessèg, kenyèr, tèszta, mèz se. Utànnaolvastam ès alig ehetek valamit. Se krumpli, se sàrgarèpa, legtöbb gyümölcsöt se lehet, tejet se. Attól félek, amellett hogy visszatèrt az émelygès a baba nem fog elèg tàpanyaghoz jutni. Gyenge vagyok, éhes és tanàcstalan. Mit egyek?!?!?

2015. aug. 13. 15:11
 1/3 anonim ***** válasza:
Hüvelygomba miatt semmit ne egyél? Már bocsi, de sztem ezt ennyire nem kell komolyan venni, ha hüvelykúp önmagában is elég lenne... mondjuk kerüld el az édességeket meg a fehér kenyeret, de ne éhezz, ha babát vársz! A többi mehet (persze mértékkel) és nyugi, nem lesz gond:)
2015. aug. 13. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Hàt igen...cukor nèlkül kibírom de hogy se tejet,se gyümölcsöket...én is így gondolom.Különben nem szokott gombàs fertözésem lenni,most is valószínü a terhesség miatt aklakult ki.
2015. aug. 13. 16:08
 3/3 anonim ***** válasza:

A lényeg, hogy kerüld a fehér finomlisztből készült kenyeret, a korpásat nyugodtan fogyaszthatod, illetve a cukor elhagyása nagyon fontos, mert a gomba alapvetően azzal táplálkozik. Mikor nekem visszatérő gombám volt, a cukor és a fehér finomliszt elhagyása is sokat segített.

A szénhidrátok kerülése ajánlott, de persze enned kell, ráadásul a baba miatt főleg. Gyümölcsöt módjával, de lehet, leginkább olyanokat, amikben nem olyan renegeteg a cukor (pl szőlőben elég sok van). A tej azért kerülendő, mert a gomba alapvetően olyan helyen érzi jól magát, ahol valami erjed, ezért nem tanácsolt a fehér finomliszt sem.


Amit biztosan SZABAD: a legtöbb zöldség (bab, gomba, hüvelyesek nem), gyümölcsből a szőlő, banán, édes alma és körte kivételével szinte minden, korpatermékek (korpás kifli, kenyér, hasonlók), sovány húsok, hal, nem penészes vagy érlelt sajtok (de csak keveset!), natúr joghurt.


Amit egyáltalán NEM SZABAD: élesztős termékek/kelt tészták, érlelt ételek és italok (savanyúk, bor, sör, pezsgő, hasonlók), szőlő, tejföl, kefír, édességek, gomba, bab, hüvelyesek, bolti szószok.


Nekem anno egy orvos ismerős segített ezt összeállítani, ezekből azért lehet egészen jó ételeket csinálni, sokat segített a gomba visszaszorításában. :)

2015. aug. 13. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!