Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Gyógyszer fogyasztás után...

Gyógyszer fogyasztás után hány óráig nem szabad alkoholt inni?

Figyelt kérdés
ma este megyek buliba viszont szerintem muszáj leszek fájdalomcsillapítót vagy görcs oldót bevenni menstruációs fájdalmak miatt.. Nem terveztem sokat inni, de szerintetek mit tegyek?

2015. aug. 15. 09:34
 1/5 anonim ***** válasza:

Vagy gyogyszer vagy pia.

Amig hat a gyogyszer, addig nem lehet inni.

2015. aug. 15. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én nem innék rá.

Volt már, hogy ittam fájdalomcsillapítóra, de csak fél pohár bort, akkor nem volt bajom, de buli előtt nem vennék be ha nem muszáj, inkább valami gyógyteát vagy növényi megoldást keresnék.

2015. aug. 15. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem ezekre a gyógyszerekre lehet alkoholt inni, olvasd el a tájékoztatót, de nekem soha semmi bajom nem lett, ha ilyen típusú gyógyszerekre, vagy pl. antibiotikum mellett ittam. És természetesen az is számít, hogy hány órával előtte veszed be a gyógyszert (minél korábban, annál jobb, pár óra teljen el). Egyébként az alkoholnak önmagában is van fájdalomcsillapító hatása, nem biztos, hogy menstruációs görcsnél rögtön a gyógyszerhez kell nyúlni.
2015. aug. 15. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A nem szteroid alapú fájdalomcsillapítók áteresztővé teszik a bélfalat, tehát az elfogyasztott alkohol egy része egyenesen a véráramba jut. Szóval csak csínján a piával!
2015. aug. 16. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenki válaszát!! :)) végül inkább nem vettem be gyógyszert, mert nem fájt annyira semmim...viszont az este brutális volt...
2015. aug. 17. 11:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!