Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Mennyire igaz hogy a sok...

Mennyire igaz hogy a sok Abszint fogyasztás káros? Milyen módon lehet inni?

Figyelt kérdés

A páromnak lesz a születésnapja, és tudom hogy régen próbálta az Abszintot, ízlett neki, tudtam szívesen inna megint csak nem mindig engedheti meg magának. Gondoltam megveszem neki én, más úgyse jutott eszembe ajándéknak.

Utána olvastam nemrég, és olyanokat írnak hogy a túl sok Abszint fogyasztás vakságot okoz vagy hallucinációt. :O És csak egyet max. 2-t szabad belőle fogyasztani, azt is desztillált vízzel hígítva (1:10 arányban), és egy kanál cukrot felolvasztani hozzá. Én már előre tartok tőle....Biztos megkínál majd, amit illemből el kell fogadnom, kíváncsi is vagyok mert sose ittam ilyet megkóstolnám, de elkezdtem őt is félteni.

Mennyi igaz abból amit leírtam, vagy mi a tévhit? Valójában hogyan szabad/kéne fogyasztani és mennyit?

Amúgy 0,5 literes és 70%-os.

Előre is köszönöm a válaszokat!!



2014. júl. 8. 10:19
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:

Ez a változat van meg:


[link]

2014. júl. 8. 10:28
 2/15 anonim ***** válasza:
95%
Csak annyira káros, mint a többi alkohol, amit megiszol, semmivel sem többel.
2014. júl. 8. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
96%
Ez nem abszint, hanem ízesített vodka, szerinted a vodkától lehet hallucinálni, nem, ahogy az abszintól sem. Egyébként, ha párod igazi abszintot ivott, akkor ez nem nagyon fog tetszeni neki.
2014. júl. 8. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Nem igazán tudom megkülönböztetni melyik igazi melyik nem, olvastam azóta hogy sok hamisítványt lehet kapni itthon, igazit pedig netről ami olyan 6 vagy 10 ezernél kezdődik. Nekem elég borsos.

Egyébként mutatta nekem boltban hogy pont ilyet ivott akkor, hogy rá volt írva hogy "Green Tree" és hogy van rajta egy tündér. Talán nem fog csalódni ;), ezek szerint nem is ihatott igazi Abszintot.

Ha majd egyszer megengedhetem magamnak akkor beszerzek igazi Abszintot, a szándék most a lényeg.

Az igazi Abszint okoz optikai csalósát, így kérdezem? :)

A másik, ha ez nem is igazi Abszint, lehet kólával inni? A párom mondta azzal itta, méghozzá cseresznyéssel.

2014. júl. 8. 12:19
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Alapvetően mindent lehet, ami neki/Neked ízlik. Nyilván egy valódi abszintot drága lenne kólával összemocskolni, de ez nyilvánvalóan - ahogy írtad - alapvetően egy gesztus, mint ajándék. Szofisztikáltabb körökben ez egy kommersz.
2014. júl. 8. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet az abszintól hallucinálni, max ha keversz bele LSD-t. Tökéletes lesz a párodnak, nyugotan igyátok kólával.
2014. júl. 8. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként, ez az egész hallucinálos marhaság azért terjedt el, mert az alkoholisták egyik elvonnási tünnete a hallucináció.
2014. júl. 8. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a megnyugtató válaszokat :) ment a zöld kéz!

Ha majd iszunk belőle remélem nem égeti meg a torkomat, mert azért mégis csak 70%-os, régebben próbáltam vodkát is elég erős volt. (Narancslével hígítva nem volt oly vészes)


OrizaTriznyáákot kérdezem, ha valaha veszek igazi Abszintot (előzetes körbe nézés után, nyilván vannak nálam szakavatottabbak akik tudják honnan és milyet érdemes), amit véleményed szerint drága lenne kólával vegyíteni, mivel vegyítsem? Még az igazit se szabad tisztán inni hanem valamivel hígítani, mi lenne az és milyen arányban?

2014. júl. 8. 12:45
 9/15 anonim ***** válasza:

Az igazi abszintot elméletileg külföldről érdemes rendelni, mert ugyan igen drága, az a 0,5 liter csak egy "italoldat", tehát abból a 60-70%-os oldatból lesz 2,5-3 liter italod. Az abszintot jéghideg vízzel szokták hígítani, esetleg egy kockacukorral édesíteni.


Wiki: [link]


Olvasnivaló: [link]


Ha rendelésről, konkrét italról, abszintról részletesebben akarsz érdeklődi, itt gyakorin "Phoney" nevű felhasználót ajánlanám, mint hiteles forrást.

2014. júl. 8. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
61%

"Még az igazit se szabad tisztán inni hanem valamivel hígítani"

Kamaszkoromban a tisztaszeszt is megittuk, és nem lett bajunk tőle. Már azon kívül, hogy 2 decitől berúgtunk, mint az állat.

2014. júl. 8. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!