Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » S. O. S.! Mentruáció alatt...

S. O. S.! Mentruáció alatt csípő, viszkető, fájó nemiszerv?

Figyelt kérdés
Napközben egy kissé viszketett a nemiszervem,most meg mikor pisiltem annyira fájt és csípett hogy majdnem felordítottam.A menstruàcióm amúgy most 20 napra jött meg(még nem rendszeres először 4 utàna 2 hónapra utána 26 és ugye most 20 napra jött meg)természetesen nem élek nemi életet azért azt hozzáteszem tegnap jöttem haza táborból és némelyik wcknél még az erdő közepe is tisztább lett volna.Még sose voltam nőgyógyásznál. MI LEHET AZ OKA?ORVOSHOZ KELLENE MENNEM?SÚLYOS BAJOM IS LEHET?

2015. aug. 17. 22:34
 1/4 anonim ***** válasza:

Valószínűleg elkaptál egy jó kis fertőzést. Mindenképp menj nőgyógyászhoz, de majd csak azután tud megvizsgálni, hogy elmúlt a menzeszed. Ha viszont nagyon rossz, akkor hívd fel és talán tud valami hasznosat mondani addig is.

Súlyos bajod nem hiszem, hogy van, nyugi.

2015. aug. 17. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors és kisegítő választ!
2015. aug. 17. 22:40
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem lesz semmi bajod, kapsz kúpot, krémet, ha makacsabb akkor pluszba szájon át vehető gyógyszert is. A kezelés után ne felejtsd el visszaállítani a hüvelyi flórád, ezt sok nőgyógyász nem mondja! Ugyanis a gyógyszerek az összes bacit és kórokozót kipucolják a hüvelyedből, viszont a laktobacillusaidat újra meg kell erősítened a normális pH szint fenntartása és a hüvelyi ellenállóképesség miatt, hogy ne fertőződj újra. De ezzel se ess túlzásba, mert ha a laktobacillusok szaporodnak túl, hasonló tüneteid lehetnek, fő az egyensúly egy kezelés során!



Aranyszabály a közeljövőben, hogy ne ülj rá a wcre, még úgy sem, hogy papírt raksz az ülőre, szigorúan előlről hátra fele törölj, dolog előtt és után kézmosás, mindig legyen nálad tiszta papírzsebkendő, nem irritatív intim törlőkendő.

2015. aug. 17. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!
2015. aug. 18. 08:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!