Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ez normális? (menstruáció,12/l...

Ez normális? (menstruáció,12/l, többi lent)

Figyelt kérdés
Még nem jött meg,bár a melleim már 2 éve fejlődnek,ott is eléggé szőrös màr,van fehéres váladék a bugyimban,de nem rendszeresen hanem kb egy héten 2-3 alkalommal,és lent már tök szőrös vagyok,de a hönaljamon alig... Kb mikor jön meg? Nem értem ez normális? Segítsetek légyszi mert anyukámmal még sosem beszéltem ilyesmiről és egyszerűeb nem merek! Volt már hogy elkezdtem pl hogy"anya,beszélhetnénk..Á,mindegy,semmi",mert nem merem!!

2015. aug. 20. 19:30
 1/9 anonim ***** válasza:

Miért olyan sürgős? 😊

16 éves korodig nem kell aggódnod. Amikor a lányomét vártuk, a dokinéni azt mondta, ha beindul a cici, onnantól 1-1,5 év kb.

2015. aug. 20. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ja ráadásul a két barátnőmnek már megvan és igy hárman csomót beszélgetünk róla ,és úgy éreztem ,kicsit lenéznek amiért nekem még nincs,ezért egyszer azt mondtam hogy már mekem is megjöt,de nagyon megbántam már és szinte rettegek hogy egyszer "lebukok"..:(
2015. aug. 20. 19:36
 3/9 anonim ***** válasza:

Ez teljesen normális.Nekem 10 éves koromban jött meg és igen utáltam még most is.És ez nem baj örülj neki ! ;)Viszont ha 16. szülinapodig nem jön meg fordulj orvoshoz


12/L ;)

2015. aug. 20. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Hagyjuk már. nincs neked még normális menszeszed. Ki se fejlődtél, mit csodálkozol ezen? Minek olyan hamar felnőni?
2015. aug. 20. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Ja ráadásul a két barátnőmnek már megvan és igy hárman csomót beszélgetünk róla ,és úgy éreztem ,kicsit lenéznek amiért nekem még nincs,ezért egyszer azt mondtam hogy már mekem is megjöt,de nagyon megbántam már és szinte rettegek hogy egyszer "lebukok"..:(
2015. aug. 20. 19:57
 6/9 A kérdező kommentje:
Bocsi véletlen küldtem el kétszer a kommentet
2015. aug. 20. 20:04
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem fogsz lebukni. Mond azt, hogy egyszer, kétszer megjött és csak gyengén. Most meg nem jön. Ez a korod miatt akár lehetne így is. Örülj neki, hogy még nem jött meg, mert nem túl kellemes úgy tornázni, meg betéteket cipelni magaddal. Egyébként már bármikor megjöhet. Táplálkozz rendesen!
2015. aug. 20. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem kéne, hogy ezért lenézzenek, teljesen normális, hogy később érsz és még nincs meg. Az tényleg nem volt jó ötlet, hogy hazudtál nekik, de ne siettesd a dolgot, hidd el jobb nélküle:)
2015. aug. 20. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


A fehér váladékot fehér folyásnak hívják.Kamaszkorban jelenik meg és a menopauzáig tart(legalább 50 éves korodig,ekkor múlik el a mensid )

A fehér folyás a hüvely tisztulását szolgálja,minden nőnek van,természetes,normális jelenség.Tisztasági betétet lehet venni és akkor a bugyid tiszta marad.


A fehér folyás színe átlátszó vagy fehér, amikor száradni kezd sárga színűvé válhat,pici szaga van.Néha több,nêha kevesebb a mennyisége.


Testileg még fejlettlen vagy ezért nincs mensid.


Tudnod kell az első pár évben a mensi kimaradozhat akár hónapokra is,rendszertelenül jöhet meg,van hogy a vártnál előbb vagy kêsőbb jön meg.Az előző\te esetedben majd a mensi első napját követően 21-28 napra várható a következő mensid.(Tehát ha szept. 1-jén jönne meg akkor szept. 22-30 között lenne a következő várható).Első pár évben sokáig 10-12 napig(ha sokáig tart azért rossz mert akkor van hogyvegy hónapban 2 alkalommal is megjön,de ez normális),vagy éppen kevés ideig 1-3 napig is eltarthat.Általában 4-7 napig tart.

Van hogy a legelső mensi inkább csak barnázás,barnás,vagy narancssárgához,rozsda színhez hasonló váladékod van és a mensi utolsó napjaiban is előfordul ez.


Tehát első pár évben sok minden előfordulhat ami normális.!



Én megértelek,nekem 11 évesen jött meg,a többieknek 11,5-12,5 évesen és csak keveseknek 13,5 évesen.Senki nem akar a többiektől fejlődés terén se lemaradni,ezt értem de még várnod kell.

2015. aug. 20. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!