Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ez mi lehet? Majdnem egy...

Ez mi lehet? Majdnem egy hétig nemvolt hüvelyfolyásom, csak duzzadt, viszkető, száraz kisajkak és hüvely bemenet. Tegnapról mára, meg bő fehérneműt átütő, sárgás kissé darabos váladékkal találkoztam. Miféle pluszt kaptam antibiotikum kúra után?

Figyelt kérdés

2015. aug. 23. 14:53
 1/8 anonim ***** válasza:

Egy szép kis hüvelyi fertőzés.

Felborult a hüvelyflórád egyensúlya, az antibiotikum a jótékony hüvelybaktériumokat is kiöli, így nincs mi egyensúlyt tartson a hüvelyben lévő jótékony baktériumok és természetesen előforduló egyéb kórokozók között.

Nem mondta senki, hogy párhuzamosan antibiotikum mellé hüvelyflóra helyreállító készítményt kell használni a hüvelyben? Ugyanis azok tartalmaznak nagy számban jótékony hüvelybaktériumot, így nem borul az egyensúly és nem lesz fertőzés sem.

Fordulj orvoshoz és kezeljenek ki megfelelően, ha pedig ki vagy kezelve, akkor állítsd helyre a hüvelyflórádat!

2015. aug. 23. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:

Szia!


Hány éves vagy?

Nem lehet az, hogy az említett tüneteid a kezdődő, első menstruációs tünetek lennének?

De ha már antibiotikum kúra, akkor milyen betegséged van? :/

Leírnád nekem részletesebben privátban?

Hátha tudok segteni!

Puszi!


Ági, 19

2015. aug. 23. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Tüszős mandula gyulladásra kaptam olyan elég erős antibiotikumot. Nem, nem mondta az orvos,hogy probiotikum kellene erre mér magamtól jöttem rá miután már tünetek kialakultak és utána néztem. Mentségemre legyen szólva 15 évesen szedtem utoljára antibiotikumot azóta meg eltelt 11 év és más a háziorvosom és utoljára ilyen beteg jó ha hat éve lehettem influenzával. Visszatérve a problémára használtam irrigátort egy kalap ... annyit nem ért. Jelenleg Vitagyn C kúrát kezdek el ma remélem hatni fog...
2015. aug. 23. 15:20
 4/8 anonim ***** válasza:

A tünetek (viszketés, darabos váladékozás) és előzmények (antibiotikumkúra) alapján hüvelygombád lehet. Valamilyen hüvelygomba kezelésére alkalmas készítményt (pl. canesten kombi) ki lehet próbálni, ha nem használ pár napon belül, akkor orvos.

(Olyan készítményt válassz, amiben nem csak külsőleg használható krém van, hanem kúp is!).

2015. aug. 23. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Fordulj inkább egyből orvoshoz, ne kísérletezz magaddal otthon! Ez ugyanúgy lehet baktérium is, mint gomba, amire meg nem jó a gombaölő.

És a hüvelyflóra helyreállítása most már tök mindegy, a fertőzés már kialakult, amit előbb kezelni kell és utána helyreállítani a hüvelyflórát!

2015. aug. 23. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A darabos folyás és a viszketés gombára jellemző, bakteriális fertőzésre hígabb, esetleg kellemetlen szagú folyás jellemző, és a viszketés sem igazán fordul elő.

Persze, az orvossal jár a legjobban, de mondjuk lehet, hogy nem szeretne addig sem szenvedni.

2015. aug. 23. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Van időpontom az orvoshoz de legkorábbi időpont jövőhét vége.Sajnos mire észbe kaptam eltelt gy hét is és SOS-ben így kaptam időpontot mert nem szívesen fogadják az embert időpont nélkül.legalábbis erre felé húzzák a szájukat időpont nélkül... Addig szerettem volna valamennyire enyhíteni a tüneteket mert nem kellemes így élni, hogy sem aludni, se ülni, sem menni nem tudok a tüneteim miatt vagy éppen az abból kifolyó kellemetlenségek miatt.
2015. aug. 23. 15:53
 8/8 A kérdező kommentje:
A Vitagyn C-től elkezdett történni valami már a folyásom sem olyan sárgás inkább fehéres lett és áttetsző.Azért orvoshoz elmegyek bár érzékelem a javulást...
2015. aug. 27. 19:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!