Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Antibiotikumtól hüvelygomba?

Antibiotikumtól hüvelygomba?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nem rég fel voltam fázva,kaptam rá Zinnatot,amire allergiás is lettem,nem szedtem végig,javulni látszott a dolog,de később égő,kellemetlen viszketést éreztem oda lent,a folyásom kissé sárgás,de egyáltalán nem büdös,kentem Canestennel,enyhített,de nem múlt és ami még rosszabb,hogy már hátrébb (végbélnyílásnál) is viszket. Lehet ez az antibiotikumtól valami gombás fertőzés vagy ez más? Orvoshoz csak jövőhéten tudok menni. Ha Canesten kombit kezdenék el használni segítene,"máshova" pedig a Canesten krémet gondoltam?


Nyaralás előtt állok és nagyon kétségbe vagyok esve! :(



2015. aug. 15. 01:05
 1/9 anonim ***** válasza:
Igen.
2015. aug. 15. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az már az óvodában tanítják, hogy ATB szedése mellett probiotikumot kell használni, mivel az ATB az egész bélflórát teszi tönkre.
2015. aug. 15. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
46%

Hát igen utolsó, csak hogy a bélflórámak meglehetősen kevés köze van a hüvelyéhez :D .


Igen, ugyanúgy, ahogy a bélflórát is kiirthatja, úgy a normál hüvelyflórát is meggyengíti, és mivel elpusztulnak a jótékony baktériumok, sokkal könnyebben elszaporodik a gomba. Ez egyéni hajlam, van, aki bevesz 10 dobozzal, semmi baja, van, akinek rögtön előjön.


Vegyél Canesten combit, a kúpot tedd fel a hüvelybe, a krémet meg kívül kenegesd, és ha nem múlik, akkor menj el orvoshoz.

Illetve tanulva ebből az esetből, legközelebb, ha antibiotikumot kezdesz el szedni, akkor lehet venni hüvelyflóra megőrzését segítő hüvelykapszulát - olyan, mint a probiotikum.

2015. aug. 15. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Kedves 2. válaszoló! Megnyugtatlak az oviban nem tanítanak (még) ilyeneket és köszönöm,de probiotikumot szedtem... Utolsó válaszolónak pedig köszönöm a korrekt választ! :)
2015. aug. 15. 09:25
 5/9 anonim ***** válasza:
Igen, az antibiotikum szinte minden alkalommal gombát okoz, de valamiért az orvosok "elfelejtenek" figyelmeztetni erre!! Gondolom - a nőgyógyász kollégának is csurranjon némi apró - vegyél hüvelyflóra helyreállítót és Cae combit.
2015. aug. 15. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Canesten kombit már vettem és arra gondoltam ha azt végig szedtem akkor egy hüvelyöblítéssel zárnám a dolgot. Jó ötlet vagy mindenképp szedjek hüvelyflóra helyreállítót? Azok közül melyik a legjobb?
2015. aug. 15. 11:19
 7/9 anonim ***** válasza:
Hüvelyöblítést ne csinálj, azzal kb. tönkreteszed, amit eddig elértél, elég a flóra helyreállító tabletta.
2015. aug. 15. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Rendben. A Canesten kombival párhuzamosan szedhetem a hüvelyflóra helyreállítót v. csak utána lehet?
2015. aug. 15. 17:31
 9/9 anonim ***** válasza:
Utána, hadd hasson előbb a Canesten.
2015. aug. 16. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!