Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Éjjelre tampon vagy betét?

Éjjelre tampon vagy betét?

Figyelt kérdés

ugy tudom a tampon 4 oran at lehet, és éjjelre nem ájánlott (ezt egy doktornő mondta felvilágositasként még középsuliban). vagyis hogy éjjelre betét.

és kollégiumban elég huzos lenne még a reggeli tusolás, és ha éjjelre betétet használok, akkor másképp nemnagyon tudok tamponra váltani. nappal viszont az szeretem jobban. ti ezzel hogy vagytok? vagy éjjel is tampont használtok? álltalában csak első 2-3 napban használok tampont. köszönöm a segitséget.


2010. márc. 11. 16:54
 1/9 anonim ***** válasza:
39%
betét:D a tampon ha nagyon megvan akár szét is mállhat..bár mondjuk ezek az ujjabbak már nem,de legalább éjjel hadd jőjjőn ki aminek kell,higénikusabb
2010. márc. 11. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
SZtem tampon. Képtelen lennék még egyszer éjszakára betét használni. AZ egész ágyneműt mosni kellett állandóan:S
2010. márc. 11. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Én mindig tampont használok...

Mindig hülye pózokba szoktam aludni, és ha betétet használnék, kb egy oldalra fekve tudnék lenni..

2010. márc. 11. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
58%
Az első pár napban, mikor nagyon erősen van meg, akkor én Tena betétet használok, utána éjszakait, mert az jó hosszú. Nem nagyon szoktam átázni. Tampont éjszakára semmiképp.
2010. márc. 11. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
semmi gondom betéttel, főleg éjjelre, de amint irtam a tisztálkodás huzos dolog nekem, ha reggel betétről tamponra váltok..:S
2010. márc. 11. 17:28
 6/9 anonim ***** válasza:
68%

hát énmár 10 évbe menstruálok és a kezdetek óta tampont hazsnálok, éjjelre is, és soha mégcsak egy hüvelygombám sem volt.

amúgy a tampon 8 órán át nyugodtan bentmaradhat.

és nem, nem málik szét egyáltalán.

2010. márc. 11. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
100%
tampon mindig:)éjjel-nappal!és erős vérzés esetén éjszakára berakok még betétet:)!Amúgy csak betét használata nem oylan jó:S!mindened tiszta vér reggelre!
2010. márc. 11. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
En allandoan tampont hasznalok. Meg ejjelre is. Sot van ugy hogy elfelejtkezek rola es 10 orat is bent van. Persze az fugg,hogy milyet hasznalsz. Szerintem nyugodtan hasznalj tampont.
2010. márc. 12. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
16%

Nem szabad non stop tampont használni! A tampon tetején pangó vér méhszájsebet okozhat. Éjjel hosszabb ideig van benn a tampon, ami a kórokozók szempontjából is kedvező lehet. Nem a gomba a veszélyes.

Én is voltam kollégista, megértem a problémád. Reggel mindig lefürcsiztem akkor. (meg amúgy is)Gond esetleg, hogy közös a zuhanyzó? Ebben az esetben nedves törlőkendővel először áttörlöd magad a wc-n,utána mész pancsizni.

2010. márc. 13. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!