Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Tampon vagy betét? Ki melyiket...

Tampon vagy betét? Ki melyiket szereti jobban és miért?

Figyelt kérdés
Eddig betét használtam mert féltem hogy a tamponnal átázok de most ki szeretném próbálni a tampont.Ha tampont használok tisztasági betéttel akkor kisebb az esélye az átázásnak?És mennyi időnként kell cserélni?Ki melyiket szereti jobban?Tapasztalatok?Előre is köszönöm a normális válaszokat.
2011. aug. 31. 15:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
eddig még csak betétet használtam,de utálom.
2011. aug. 31. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

A tampont előnyösebbnek tartom, de nagyon sok dolog függvénye? Pl. ha szűz vagy még, a "normál" tamponnál nagyobbat nem is nagyon tudsz feltenni, pedig ha erős a vérzésed akkor már inkább extra kell. Szóval akkor inkább max. normál tampon . (és ha kell, akkor betét mellé)

Ha már minden téren nő vagy, akkor meg nem kérdés, tampon. A gyengébb napokra meg vékonyabb betét.

Cserélni 3-4 óránként ildomos a megtelepedő bacik miatt, és éjszakára nagyon ajánlatos az "éjszakai betét" ugyanezen okok miatt.

2011. aug. 31. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
már nem vagyok szűz,a normál tamponra gondoltam hogy azt használom amikor elmegyek itthonról meg teszek tisztasági betétet és este pedig csak betét...
2011. aug. 31. 15:26
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

En meg csak betetet hasznaltam (hat nem a legkenyelmesebb talalmany, de mar megszoktam, tehat atlagos), de a kovetkezo menszimnel ki szeretnem probalni a tampont. Ha lesz "alkalam", akkor megirom melyik a jobb, persze ha sikerul is feltenni, ha meg nem, nem tudok sajnos segiteni.

16/L

2011. aug. 31. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát a normál tampon +betét kombinációt ki lehet váltani akkor az extra tampon+ tisztasági betét kombival. Egyébként ha olyan helyre mész, ahol van wc a közelben, nincs nagy para, mert mielőtt megtelik a tampon teljesen ,lehet egy feszítő érzést érezni. De érdemes ezt is-azt is kipróbálni. Mindenesetre egy biztos: a tampon nem mozdul el, és nem "illatozik" :)
2011. aug. 31. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
extra tampont nem szeretnék mert attól félek hogy nagy ezért csak normál tampont meg tisztasági betétet szeretnék,pont ma jött meg és holnap-holnapután már a tampont is ki szeretném próbálni hátha jobb meg kényelmesebb mint a betét...meg az egészségügyi betétnél néha az a baj hogy kidörzsöli a combom...
2011. aug. 31. 15:33
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

jó, ez a te dolgod, csak azért írtam az extrát mert ált. a nemi életet élő lányoknak "alkalmasabb", főleg az erősebb napokon.

Én mindig normált használtam, de nekem nem volt erős a vérzésem, úgyhogy egy idő után "kiderült" hogy ez nekem megfelel.

Még vmi.

Ha először teszel fel normál betétet akkor érdemes a puhaborítású, comfort változatot kipróbálni! Amikor belejössz, akkor meg már mindegy.)

2011. aug. 31. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
* bocs normál tampont akartam írni! Szóval ahelyett kezdhetsz a comforttal is.
2011. aug. 31. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
oké köszönöm a tippet :)
2011. aug. 31. 15:42
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egyértelműen tampon! Amikor erősebb a vérzésem, akkor betét + tampon, mert gyakran nem tudom előre, mikor és hol lesz alkalmam cserélni a tampont.
2011. aug. 31. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!