Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Gyermeknőgyógyászat?

Gyermeknőgyógyászat?

Figyelt kérdés
A történet ott kezdődött, hogy pár hónapja elkezdtem tampont használni. Attól tartok, hogy nem vigyáztam eléggé a higéniára és felvittem valami bacit. 1-2 hét után viszketett és túrószerú váladékot vettem észre (azt olvastam, hogy gomba). Anyával vettünk canesten combit, de csak a krémet használtam, ugyanis féltünk a mellékhatásoktól. Egy ideig elmúltak a tünetek, aztán elmentünk vérvételre (mert gyanították, hogy cukros vagyok). Végül is semmi bajom nem volt, de találtak valamit a vizeletemben és elküldtek gyermeknőgyógyászatra. Jövőhétre kaptunk időpontot, de még sosem voltam. Mire számítsak? Ciki ha szőrös vagyok ott lent? Eléggé félek az egésztől. Valakinek vannak esetleg tapasztalatai?

2015. szept. 5. 11:29
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Ja, és 14 éves vagyok.
2015. szept. 5. 11:30
 2/12 anonim ***** válasza:

valószínűleg ugyan az lesz mintha felnőtt nőgyógyászhoz mennél. először beszélgettek, hogy mi bajod van(ha van menzesz naptárad, vigyed, mert az izgalomban elfelejtheted, hogy mikor volt meg utoljára, illetve a ciklusodra is rákérdez). elmeséled mi a bajod stb. és vesz majd egy kenetet, amit kitenyésztenek. amikor visszamész az eredményért akkor fogsz célzott kezelést is kapni, mikor kiderült mi okozza a bajod.


ha van még egyéb kérdésed azt írd össze egy papírra, mert el fogod felejteni.

2015. szept. 5. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

A lényeg, hogy ne félj.

Valószínű, hogy majd belülől is meg szeretne vizsgálni (úgy pontosabb diagnózist tud megállapítani). Itt végülis választhatsz, hogy hagyod-e vagy sem.

Mikor én voltam, felfeküdtem, de közben meggondoltam magamat. Akkor sincs semmi baj, csak szólj, mert sokkal rosszabb, hogyha úgy akar felnyúlni, hogy szorongsz, ráfeszülsz odalent.

Amügy nem ciki, ha szőrös vagy. Mikor még én voltam (kb 1,5 éve) nőgyógyásznál nem szőrtelneítettem. Hidd el, ők már semmitől sem riadnak vissza, vagy tartják undorítónak.;) :D

Sok sikert!:)

És ne feledd: szólj, ha valamit nem akarsz.;)

2015. szept. 5. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Andizsuzsi ***** válasza:
51%
A nőgyógyászok a szeméremszőrzetet normálisnak tartják, és nem hogy nem undorodnak tőle, hanem kifejezetten kívánatosnak tartják. Ha még szűz vagy, azt is közöld az orvossal. A nőgyógyászati vizsgálat nem kellemws, mert le kell győzni a természetes szemérmet, de ezzel a legtöbb orvos is tisztában van.
2015. szept. 5. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
menj szoknyában, akkor csak a cipőd és a bugyit kell levenni, az kevésbé kínos
2015. szept. 5. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
62%

Ne aggódj. Nem ciki, ha szőrös vagy, alapvetően semmi ilyesmi nem az. Sőt még jobb is, mert egyébként például a fertőzéseket könnyebb elkapni, ha szőrtelenítesz. Egy orvos pedig ilyen szemszögből nézi a dolgokat.

Előtte ki fog kérdezni a tüneteidről, pont úgy, mint a sima doki. Emiatt ne aggódj, gondolom ismerős már a helyzet. Csak itt nem a köhögésről és lázról kell beszámolni, hanem a viszketésről, folyásról, stb.

Maga a vizsgálat azért lesz kellemetlen, mert az embernek a természetes szemérmét kell legyőzni. Ezzel sajnos nem tudsz mit tenni, gondolj arra, hogy aki előtted volt bent, aki utánad lesz bent, mindenkit pont ugyanígy vizsgál meg. Neki ez rutin.

Egy nőgyógyásznál átlag tízpercenként hívnak be egy beteget. Tehát a négyórás rendelés alatt két tucat nőt lát. Megkockáztatom a felére se emlékszik a nap végére. Nem tudom, te hogy vagy ezzel, nekem annak idején segített ez a gondolat.


Illetve még gondolj arra, hogy minden nő jár nőgyógyászhoz, és senkinek semmi baja nem lesz tőle, sőt sok esetben életet ment, hogy egy évben egyszer az ember lánya vesz egy nagy levegőt és elmegy megnézetni magát. Nincs mitől félni, neked is csak segíteni fog :)

2015. szept. 5. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
NE nyírd le vagy borotváld le a szeméremszőrzetet! Fontos diagnosztikai értékkel bírhat.
2015. szept. 5. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
"A nőgyógyászok a szeméremszőrzetet normálisnak tartják, és nem hogy nem undorodnak tőle, hanem kifejezetten kívánatosnak tartják."- Rég baj van azokkal a nőgyógyászokkal akik "kívánatosnak" tarják a pácienseket...
2015. szept. 5. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"Nincs összefüggés a hüvelygyulladás gyakori előfordulása és az uszodába, szaunába járás gyakorisága, az öltözködés, a fehérnemű típusa – legyen az tanga, hagyományos-, avagy francia szabású, műszálas vagy pamutból készült – az intim szőrtelenítés és annak módszere, az intim higiéniás szerek, a testmozgás és a dohányzás között*. (éljen a mindenkori divat és a wellness)

Ezeket az eredményeket egy pár évvel korábbi kutatás alapján írom, melyet egy munkatársammal végeztem. Több mint 600, 15 és 35 év közti nőt kérdeztünk a következő témakörökben: uszoda, szauna, intim szőrtelenítés és annak formái, bugyi típus, műszálas fehérneműk, sztrecs farmer, tampon/betét használata éjszakára ill. nappalra, ezek cserélési gyakorisága, intim higiénia, nemi élet, védekezés módja, testmozgás, dohányzás, szociális helyzet.

Összességében megállapítható, hogy napjaink életmódtényezői közül a szexuális aktivitástól, annak tartamától, az elkezdés idejétől, a fogamzásgátlás módszerétől, a menstruáció alatti szokásoktól, valamint a szociális helyzettől függ leginkább a hüvelyi gyulladás gyakori előfordulása. A többi meg csak városi legenda."

(forrás: [link]

Itt egy nőgyógyász hivatalos álláspontja arról, hogy NINCsEN összefüggés a szőrtelenítés és a fertőzések között!!! Menj úgy, ahogyan neked kényelmes a vizsgálat. A canesten combiból meg legközelebb a kúpot is használd el, mert önmagában a krém nem sokat ér. Nincs a kúpnak mellékhatása.

2015. szept. 5. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Andizsuzsi ***** válasza:
0%

" Rég baj van azokkal a nőgyógyászokkal akik "kívánatosnak" tarják a pácienseket..."


Rég baj azzal van, hogy neked erről a válaszról egyből ez jutott eszedbe. Kívánatosnak tartanám, hogy olvass kicsit többer, akkor észreveszed majd, hogy ez a kifejezés nem szinonimája a szexuálisan megkívánnak.

2015. szept. 5. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!