Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Egy vérvétel nagyom fáj?...

Egy vérvétel nagyom fáj? 1-től 10-es skálán mennyire? Hány percig tartják benned a tűt? Hogy tartsam a kezem, hogy ne fájjon annyira a vérvétel? Mert én el szeretnék menni rá, egy vérvételre! 14/L

Figyelt kérdés
2015. szept. 15. 16:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem Nagyon fáj, ki lehet bírni, egy picit kellemetlen.

max. 3, ha így pontozni kéne.

A tű pár mp-ig van benned, és a karodat meg majd el fogják mondani, hogy tartsd.

2015. szept. 15. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyénfüggő. Én meg sem éreztem. Mások véleménye alapján 1-10 skálán olyan 2-3 közé tenném. Meg az orvostól is függ. A kezedet pedig csak egyféleképpen tarthatod ha vért akarnak venni tőled :D
2015. szept. 15. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
69%
Engem állítólag már 4 évesen Sem viselt meg. Most is nagyobb a stressz elötte mint a fájdalom.
2015. szept. 15. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Amikor beszúrják akkor vegyél egy nagy levegőt és kb semmit nem fogsz érezni. Ha ráparázol akkor inkább.
2015. szept. 15. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez orvostól függ. Én fél éve voltam, nem mertem odanézni, elfordítottam a fejem. Majd megkérdeztem az asszisztenstől, hogy mikor csinálja már? És akkor már rég végeztünk. :) Szóval ő nagyon ügyes volt.
2015. szept. 15. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Attól függ mennyire ügyes, aki a vért veszi. Nekem volt már olyan, hogy 1-10-ig 6-os, és volt, hogy 1-es. Szóval aki ügyetlen, az össze-vissza szurkál, de van, aki azonnal beletalál. Jellemzően az István Kórház laborjában ügyesek ez tuti. A többiről nincs infóm.

2015. szept. 15. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem fáj a vérvétel. Egyetlen másodpercig érzed a szúrást és ezután már semmit. Amikor már bent a tű nem érzed. Körülbelül ha veszel 5 mély levegőt, akkor ez alatt már készen is leszel. A tű kihúzását sem lehet már érezni. Már nagyon korszerű vákumos fecskendővel veszik a vért, és a tű is vékony.
2015. szept. 15. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Azért ne hasonlítsunk már hatos erősségű fájdalomhoz egy kis tűszúrást még akkor sem ha béna az orvos. Akkor ha össze-vissza vernek, vagy megkínoznak az hanyas?
2015. szept. 15. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 8-as!


Hagy ne részletezzem, hogy hogy nézett ki a karom utána. Szerinted az mennyire fáj, amikor beléd szúrja a tűt, és ide-oda mozgatja, keresi a vénát? Majd rájön, hogy ez így nem fog menni, és kiveszi a tűt, és újra szúr. Többedik próbálkozásra sikerült. (Jó, ez egy gyakornok nővérke volt, és nem is az Istvánban!)


De amúgy a vérvétel valóban egy ügyes nővérrel kb. 10 mp a leüléstől a felállásig, és egyáltalán nem fáj. A legtöbb időt az veszi el, hogy utána azt mondják 10 percig ülj le, és szorítsd a vénát. Hát én a tucatnyi vérvétel alatt talán 2x ültem le utána, szóval az sem muszáj, kivétel, ha ájulós vagy.


2 tanácsom van! 1. Ha megkérdezik, hogy nem zavar-e, hogy a laboros tanuló, akkor mondd, hogy zavar. Többedik alkalommal már nem gáz, de ha új vagy, ne vállald be.

2. Éhgyomorra kell menni, de vizet ihatsz. Könnyebben jön le a vér, ha van benned folyadék. Ha előtte mégsem iszol, akkor vigyél vizet, és utána feltétlenül igyál.

2015. szept. 15. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem elég nyomik az ereim, mire találnak egy normálisat eltelik 4-5 perc, az tuti :)Amúgy nem fáj, csak kellemetlen.
2015. szept. 17. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!