Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Sokat art ennyi kola terhesseg...

Sokat art ennyi kola terhesseg alatt?

Figyelt kérdés
Nagyon rosszul vagyok 1,5 hete ha eszek utana iszok par korty kolat es akkor bufizek parat es jobban leszek. Nem segit sokat de kicsit igen. Ez artalmas?
2015. szept. 18. 15:20
 1/5 anonim ***** válasza:

Dehogy ártalmas!


Szerinted aki terhes az nem iszik kávét sem? Jó,van aki nem,de azért ne essünk már ár a ló túloldalára.

2015. szept. 18. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem. Túlzásba nem szabad vinni a koffein miatt (talán napi 200 mg-ig szabad), szóval napi 2 kávé és 2 liter kóla sok lenne, de gondolom nem erről van szó. Literjében van 80 mg koffein, ennyi még egy kávé mellett is belefér.
2015. szept. 18. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem, pár korty nem árt, főleg ha jólesik. És ezt úgy mondom, hogy én csak vizet és cukor nélküli gyógyteát iszok, a kóla nálam szóba sem jöhet, egészségtelen dolog, de ha kívánod és kicsi a mennyiség az más.
2015. szept. 18. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A kólában koffein van. Ha koffeint fogyasztasz, akkor az eljut a magzathoz is, aki nagyon érzékeny a koffeinre. Abban nincs egyetértés, hogy mekkora mennyiség vált ki káros hatást, általában azt ajánlják, hogy a nők terhesen ne igyanak naponta 1 csésze kávénál többet. Ez nagyjából 100 mg koffeinnek felel meg. Ennyi koffein pl. Coca Cola-nál 6-7 deciben van. A 6-7 deci nagyon messze van a pár kortytól, így nem kell aggódnod. De arra ügyelj, hogy koffeint nemcsak kávéval, kólával, energiaitallal tudsz bevinni, hanem a teában és a csokoládéban is van.


Néhány példa koffeintartalomra:

0,5 deci presszókávé 100mg

2 deci koffeinmentes kávé 3-4mg

2 deci tea 30-70mg

2 deci Coca Cola 30mg

30g csokoládé 10-30mg

2015. szept. 18. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Koszonom :)

Szerencsere nem kavezom soha nem is kaveztam. Energia italt nem szoktam inni es a csokit utalom :)

2015. szept. 18. 21:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!