Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ugye megmarad januártól is a...

Ugye megmarad januártól is a szabad orvosválasztás joga? Szülésnél gondolok fogadott orvosra. Egy kaposvári kismamának mondta az orvosa hogy szülés csak az ügyeletesnél. De ez ugye nem lesz mindenhol így? Győrben?

Figyelt kérdés

2015. szept. 20. 18:20
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha ez valóban kiterjedne az egész országra, attól.felrobbanna az internet. Másrészt a nőgyógyászok legjövedelmezőbb ágazata a fogadott orvosként való szüléslevezetés, sok minden más mellett, emiatt ekézik és gáncsolják, ahol csak lehet az otthonszülést. Nem hiszem, hogy az orvosi kamara hagyná, hogy az aranytojást tojó tyúkokat (bocsánat a hasonlatért), elvegyék tőlük. Szerintem ha ezt bevezetnék, az nagyon nagy ellenállásba ütközne mind az orvosok, mind az anyukák oldaláról. Én pl olyan megyébe költöztem, ahol az illetékes kórházban már most sem lehet orvost fogadni, ezért inkább visszamegyek szülni majd oda, ahol az első gyerkőcöt is szültem. Igaz, hogy ez a kórház nem.20, hanem 45 km-re van, de nekem nagyon fontos, hogy tudjam, hogy jó kezekben van az életünk, mert ahogy van nem annyira ügyes kőműves, varrono, ügyvéd, úgy az orvosok között is vannak jobbak és rosszabbak, és nekem fontos, hogy ne egy rosszabbhoz kerüljek. Holnap beszélek a dokimmal, én erre rákérdezek. Én bármi pénzt megadnék azért, hogy ő legyen bent a szülésnél, úgyhogy ha a szabad orvosválasztás jogát el akarnák venni tőlünk, én biztos, hogy harcolnék az ügyért.
2015. szept. 20. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Légyszi írd majd meg mit mondott. Én is 50 km-röl járok dokimhoz. Tudomásom szerint a mi megyénkben Sopronban csak ügyeletesnél lehet szülni kb 2 éve mert egy fiatal nögyógyi túlvállalta magát és sajnos elhunyt. Györben lehet dokit fogadni és remélem így is marad. Pont a két város közt lakom félúton. Györben van dokim.
2015. szept. 21. 06:30
 3/3 A kérdező kommentje:
Mondjuk én nem szülnék otthon. Én mütét után is abban a pár napban éreztem magam biztonságban míg a kórházban voltam. Otthon azon paráztam bármi probléma adódna kb. 1 óra mire visszaérek Györbe a kórházba.
2015. szept. 21. 06:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!