Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha szinte mindig van pecsételő...

Ha szinte mindig van pecsételő vérzésem, akkor így is elmehetek a nőgyógyászhoz?

Figyelt kérdés

16 éves lány vagyok, 13 éves koromban jött meg az első menstruációm. Azóta alig volt normális vérzésem, de pecsételő szinte 2hetente jelentkezik és legalább 1 hetes, de van, hogy 2 hétig is tart. Anyum, amikor volt a nőgyógyászánál megkérdezte tőle, hogy ez mennyire normális és azt mondta, hogy ilyen korban még normális. De mivel már van barátom, így nekem ez elég kellemetlen. Nem voltam még soha nődokinál és szeretném tudnmi, hogy ilyen "véres" állapotban is megvizsgálna-e? Még szűz vagyok, tampont sem használok, szóval azt sem tudom hogyan venne kenetet. :S

Kérlek segítsetek!


2008. szept. 9. 15:47
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan elmehetsz így is, mert a nőgyógyásznak kötelező megvizsgálnia. A vizsgálat előtt el kell mondanod úgyis, hogy miért vagy ott, szóval nem fogja meglepetésként érni, ha kissé véres lesz a terep. A vizsgálattól pedig ne félj, lehet, hogy kicsit kellemetlen lesz, de csak pár másodperc az egész.
2008. szept. 9. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
27%
.miutan nem verzel .akkor menj el.
2008. szept. 9. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem!! Akkor kell elmenni, amikor vérzik. Ha már elmúlt, akkor hogy állapítsa meg a doki, hogy mi a baja?

Én sokszor voltam már "így" orvosnál, nyugodj meg, nekik ez természetes. (Képzeld, egyszer régebben, amikor nagyon-nagyon véreztem, vizsgált a doki, és belépett vagy 10 orvostanhallgató a vizsgálóba ...:(((

Szóval most menj! És ne felejtsd el mondani a dokinak, hogy még szűz vagy!

2008. szept. 9. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
szerintem nyugodtan menj el,pecsételve.és mond el hogy milyen gyakran van ez,mert szerintem ez nem jó.és persze a párod miatt is...
2008. szept. 9. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Menj el a dokihoz mihamarabb, és bátran akkor, amikor vérezgetsz! Meg kell vizsgálnia, mert ez nagyon nem normális, a hormonjaiddal lehet valami gond szerintem. 3 év alatt annyira már beáll, hogy ilyen ne legyen... Az viszont meg végképp nem, hogy írtad, normálisan nem is volt meg, sokat pecsételsz! nem ijesztgetésként mondom, de neked is jobb, ha a végére jártok, és elmúlik. Ne hagyd magad lerázni vizsgálat nélkül, szerintem vérvételre is szükség lehet, mert ha hormonális probléma, azt csak egy vérvételből derülhet ki. Ne félj!
2008. szept. 9. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Tényleg nem tudom mi lehet a problémám, mivel egy vizsgálathoz kellett vérvételre mennem és a háziorvosom azt mondta, hogy teljesen tökéletes az eredményem. Ezért nem értem, hogy mi lehet a gond, ha nem a hormonjaimmal van baj. És normális menstruáció esetén is elmehetek orvoshoz?

Köszönöm eddigi válaszaitokat!

2008. szept. 10. 11:37
 7/10 anonim ***** válasza:
Bármikor elmehetsz orvoshoz, ha úgy érzed, valami mégsem stimmel! Mennyi idő alatt lett kész a vérvétel eredménye? mert a hormonvizsgálatnál nekem 2 hét kellett hozzá! az utolsó válaszoló vagyok
2008. szept. 10. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nekem max. 1 hetet kellett a vérvétel eredményére várnom. Az biztos, hogy elmegyek nőgyógyászhoz, de mivel ezen a héten nincs itt a doki, így majd csak jövő héten tudok elmennni. Viszont akkor tényleg elmegyek, már engem is idegesít ez az egész. Mondjuk fájdalmat, szúró érzést soha nem szoktam érezni. Picit félek attól, hogy valami komolyabb bajom van. Az esetleg előfordulhat, hogy olyan nagy bajom van, hogy a későbbiekben már nem lehet gyerekem? Emiatt meg különösen aggódom....
2008. szept. 10. 19:10
 9/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ha most elmész, még könnyebben tudnak segíteni. így az elmondásod alapján, én hormonproblémára gondolnék. A háziorvos ehhez kevésbé ért, mint egy nőgyógyász. Az én háziorvosom megnézte ugyan az eredményt, de nem mondott semmit. Mondjuk a nődokim is elgondolkodott rajta. Fontos, hogy mielőbb megkezdjék kivizsgálni, és minél pontosabb diagnozist kapni, ne csak vaktába kezeljen. Érdemes akár az eredményekkel a kezedben több orvost is felkeresni! De szerintem nem olyan komoly a baj, kikezelnek, és ha majd szeretnél babát nem lesz gond!
2008. szept. 11. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!
2008. szept. 13. 12:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!