Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A menstruácio mindig ugyan...

A menstruácio mindig ugyan olyan hosszu, és ugyan olyan erösségű a vérzés?

Figyelt kérdés
Nekem altalaban 6 napig szokott tartani, de a 6. nap mar szinte alig van valami. Most a 3. napban vagyok és már gyenge a vérzésem, általában ilyenkor sokkal erösebb szokott lenni. Utalhat ez valamire? Most a menszeszem nagyon nagy rosszullettel kezdodott, de most el is ajultam majdnem, és a hasam is gorcsolt, de csak akkor amikor mar megjott. Altalaban mielott megjon a mensim, elotte faj a mellem, hasam, most az sem faj. Normalis ez?
2008. szept. 9. 21:11
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Normális, nekem sem mindig ugyanolyan, de ez nem probléma. Egy csomó dolog állhat a hátterében, pl. stressz.
2008. szept. 9. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sem mindig ugyanolyan, de nem utal semmi "rosszra". Előidézheti ezt sok minden. Pl ha most sulis vagy, akkor az ezzel járó idegeskedés.
2008. szept. 9. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem akkor lett rövidebb és kevésbé "szenvedős" ez az egész,amikor elkezdtem antibébit szedni.Azelőtt ráadásul rendszertelen is volt a ciklusom.
2008. szept. 9. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

"Igaz a mensruálció késhet , elörébb jöhet , csökkenhetnek a meglévő napok de nőhetnek is. Ezt álltalában stresz , lelki eredetű , illetve a nagy elhízástól fogyástól történhet. Ha az illető most kezdte nemi életét a fogamzásgátló szedését , ez attól is megtörténhet.ezenkívül meglahet hogy csak most áll be az illető renmdszeres mensruálciója."--Dr. L. Horvatska

De énszerintem ha még az elején vagy akkor is lehet attól nekem is az eljén mindig máskor , változó mennyiséggel és hosszúságal jött meg..

Sajnos ez ilyen..

2008. szept. 9. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Én arról is olvastam hogy a kialvatlanság miatt az ember aluszékonyabb lesz és attól is bekövetkezhet ez.Ha sulis vagy tényleg akkor vagy idegeskedés vagy attól hogy későn fekszel és korán kelsz és nem pihened ki magad. Ez váltja ki az idegeskedést is sokszor.De ez munkával is ugyanígy lehtséges.
2008. szept. 9. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi, nem minden mensi egyformán hosszú, és egyformán fájdalmas. Tényleg sok dolog befolyásolhatja.
2008. szept. 9. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
igazuk van a többieknek! én annyit tudok csak hozzá tenni, hogy figyelgesd magad, mert gyulladástól, felfázástól is lehet változás a menzidben
2008. szept. 9. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

A menstruációt sokminden befolyásolhatja, strssz, lelkiallapot, stb.


Én valahogy arra is rajottem (bar lehet, hogy csak nalam mukodott igy), hogy edzesnapokon (amikor sokat tornaztam) erősebb volt (valoszinu az erek tagulasa miatt, vagy ki tudja), amikor pedig alkoholt ittam (nem sokat), akkor pedig gyengult. Ezert ha mentem valahova, es nem akartam "átázni", ittam egy kis valamit elotte :)


Amugy az a normalis, ha altalaban ugyanannyi napig tart (+- egy nap), a "mellekhatasok" meg tenyleg a korulmenyektol, meg a lelkiallapotodtol, és egyéb tényezoktol fugg!

2008. szept. 10. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Amugy tényleg elég rendszeresen jön már meg, lassan 4 éve van meg. (18 leszek). Most nem tudom miért késett 3 napot, és miért ájultam el a rosszulléttöl, de ha ilyen még egyszer elöfordul, akkor muszaj lesz elmennem orvoshoz, hogy irjon ki tablettát vagy valamit, ami segít, mert nem elöször jön rám ilyen rosszullét olyankor...

Köszi a válaszokat

2008. szept. 14. 11:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!