Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Citomegalovirus es toxoplazma...

Citomegalovirus es toxoplazma vizsgalatot vegeztettem, jok az eredmenyeim?

Figyelt kérdés

CMV Ac IgG 5.74

CMV Ac IgM 0.16

Toxoplasma gondii Ac IgG 0.5 IU/ml

Toxoplasma gondii Ac IgM 0.17


Mit jelentenek ezek az eredmenyek?Kell kapjak valamilyen kezelest, vagy johet a baba?


2010. márc. 15. 08:57
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia! Ez tök negatív. :)

Igyekezz a terhesség alatt sem elkapni egyiket sem, mert az már szar ügy lenne --> Ne nyalogass macskákat és mosd meg rendesen a gyümölcsöt-zöldséget, ne egyél nyers, vagy nem rendesen megsült dolgokat.

Amúgy minden jót! :)

2010. márc. 15. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Egyébként a referenciaértékek alapján meg tudod nézni, hogy a keretek közt vannak-e az értékeid, mert van, hogy eltérések vannak laborok között.

Az a lényeg, hogy az IgM-ből ne legyen sok, de ezek az értékek nem hinném, hogy bármely labor referenciaértékei szerint soknak bizonyulnának.

Ha az IgG-ből van sok (Nálad esetleg a CMV-nél el tudnám képzelni, de amit én ismerek, azon ez belül van), akkor az nem érdekes, mert az csak azt jelenti, hogy régebben átestél egy fertőzésen, ami amúgy tök gyakori és semmi gondot nem okoz a babának.

2010. márc. 15. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Igen, a CMV-nel a magas IgG azt jelenti, hogy mar regebben atestem ezen a fertozesen es jelen vannak az antitestek, tehat vedve vagyok egy ujabb fertozessel szemben.Amugy minden rendben

Koszi a valaszokat

2010. márc. 16. 13:07

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!