Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Melyik fogamzásgátlóban van...

Melyik fogamzásgátlóban van kevés hormon?

Figyelt kérdés
Melyikkel vagytok megelégedve? Nálunk az orvos vérvétel nélkül írja fel a tablettát, az gond?
2010. márc. 15. 17:02
 1/10 anonim ***** válasza:
Nuvaring
2010. márc. 15. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
44%
Igen az baromi nagy gond...
2010. márc. 15. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
yasminelle
2010. márc. 15. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem gond, ha nem vesz vért! Mostani tabikban nagyon kevés hormon van.

Elég, ha szedés elkezdése után kb 3 hónap múlva mész laborba.

Szerinted ha megnézi a májfunkciódat, és oda van írva, hogy "oké", akkor honnan fogja tudni, hogy ha tabit szedsz, utána is jó lesz-e?

Szóval nyugi, nem feltétlen kell a vérvétel.


Alacsony hormontartalmúakról kérdezd a dokit, rengeteg van!

2010. márc. 15. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

a legjobban akkor jársz, ha mesélsz magadról a nőgyógyásznak. ne csak annyit mondj h szuper alacsony hormontartalmút szeretnél szedni, mert sokaknak pl nem válik be az alacsony hormontartalmú.

a mesélj magadrólt pedig így értem, hogy:

- elmondod hány éve menzeszelsz

- rendszeres-e (ha nem akkor mennyire)

- vannak-e görcseid menzeszkor (ha igen mennyire vészes)

- vannak-e gondjaid pattanásokkal

- van-e a családban örökletes betegség


nagyon sokféle fogamzásgátló létezik, és az orvos jobban tud választani ha tisztában van ezekkel a dolgokkal

2010. márc. 15. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szerintem nem gond. Itt Magyarországon tőlem mindig vesznek, évente el kell mennem laborvizsgálatra + rákszűrésre is. Persze ki szereti a vérvételt, de jó ha az ember rendszeresen szűri magát.

Kint Angliában egy sima vérnyomás mérés után felírták a tabit.

2010. márc. 17. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én az itthon kaphatók közül a Regulon ismerem. Időtlen idők óta szedem, soha semmi bajom nem volt vele, nem híztam tőle, szóval abszolút elégedett vagyok. Amikor elkezdtem szedni, csak akkor jöttek ki a mellékhatások, de kb. két hónap alatt ráállt a szervezetem, és a dokibácsi szerint teljesen normális hogy az elején jelentkeztek mellékhatások.

Aki most kezd tabit szedni, ajánlom legyen türelmes, és higgyen a tanult fehérköpenyes bácsinak, hogy az a jó tabi, amit Ő ír fel. Persze változtatni lehet, de alig-alig van különbség a tabik között.

2010. márc. 17. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Tőlem se vettek vért, pedig hónapokig szedtem. A Yasminelle-t tudnám én is ajánlani, de majd úgyis a doki mondja meg, melyik a jobb. Én Dianét kaptam, mert PCO-m van.
2010. márc. 17. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ha egy nőgyógyász valaki életében először szájon át szedendő, hormonális fogamzásgátló tablettát ír fel, akkor azt igen alapos betegvizsgáltanak kell megelőznie, aminek igenis része kell, hogy legyen a vérvétel. Nem a májfunkció miatt, hanem az alvadási paraméterek miatt. Persze ebből nem 100%, hogy kiderül az esetleges fokozott alvadái hajlam, de sokat segíthet az alvadás kontrollja az esetleges trombózisok elkerülésében.

Sajnálatos tény, hogy mind Magyarországon, mind más országokban a nőgyógyászok egy jelentős része ezt ellazáskodja és aztán jópofának tűnő poénokkal elsimítja, ha esetleg rákérdeznek, vagy határozottan kijelenti, hogy nem kell a vérvétel, de ebben nincs igaza.

Mint ahogy kötelessége megkérdezni, hogy az illető családjában történt-e trombózis vagy embólia, illetve fontos lenne megkérdezni, hogy dohányzik-e az illető. Azért, mert ha egy nem dohányzó, normál alvadású nő trombózisesélyét 1-nek tekintem, akkor trombofília (fokozott alvadási hajlam, ami egyáltalán nem ritka...) esetén ez a szám 7, ha meglévő trombofília mellé még fogamzásgátlót is szed valaki, akkor 35-szörös kockázatnövekedésről van szó!!! A dohányzás és az idős életkor ezt a számot még tovább emeli.

Én láttam már több olyan fiatal lányt is, aki trombózist kapott fogamzásgátlótól. Ne feledjük el, hogy egy mélyvénás trombózis - mivel tüdőembóliát okozhat a trombusból leszakadt vérrög - potenciálisan életveszélyes.

Nem a hormonális fogamzásgátlás ellen beszélek, mert sok előnye is van, de nem szabad túl lazán kezelni sem a felírását, sem a kontrollokat, a nőknek meg tisztában kell(ene) lenniük azzal, hogy azért nem valami cukorkát eszegetnek, hanem elég komolyan beavatkoznak a hormonális működéseikbe, még akkor is, ha a modern készítmények már jelentősen kevesebb hormont tartalmaznak, mint a régiek.

2010. márc. 17. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én Lyndinette 20-at szedek, még a pattanásaim se múltak el tőle . . .
2010. márc. 18. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!