Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mi köze van a májfunkciónak a...

Mi köze van a májfunkciónak a fogamzásgátló tablettához?

Figyelt kérdés

Eléggé kétségbe vok esve. Egy kétségbeesett lány (17)

Nyáron jártam 1nőgyógyásznál mivel szerettem vna elkezdeni a fog.gátló tabletta szedését, és felírattam. Nagy meglepődésemre az orvos nem küldött el vérvételre, se semmi, egyrészt ezért nem is lett kiváltva az a recept amit felírt, megbízhatatlannak találtuk, még tájékoztatást sem adott a gyógyszer szedéséről, h hány nap szünet kell, mikor, stb. Tegnap jártam nem ilyen jellegű gonddal a háziorvosomnál és megkérdeztem h írhat-e fel nekem ő tablettát?! Azt válaszolta h kell előtte 1 vérvétel és amugy írhat. Meg is történt.. Ma vittem vissza az orvoshoz a leletemet. Hablatyolt ott vmit, aztán aztmondta h mivel nagyon hasonlít az a vmi ami a papíromon van 2 olyan "betegségre" vagy korra v nem tudom mire ami kizáró ok fogamzásgátló szedésénél ezért megkérdez erről 1 nőgyógyászt. (Volt olyan rendes a dokim és keresett 1et, és mivel nem érte el most amikor ott voltam.) Még megprobálja elérni azt a dokit, azt kérte h 1hét múlva menjek vissza .. de semmit nem mondott csak h addig napoljuk el és h majd meglátjuk.


Előre is köszönöm a válaszaitokat!


2008. szept. 10. 15:10
 1/7 A kérdező kommentje:
Azért írtam le azt is h semmiféle tájékoztatást nem kaptam a nőgyógyásztól, mert szerintem enynit megtehetett volna, meg mert akárkit akit megkérdeztem erről mindenki kapott, attolfüggetlenül persze h van betegtájékoztató.. Szerintme fontos, főleg ilyentéren hogy tájékoztassa az orvos a betegét minden lehetséges mellékhatásról, stb.
2008. szept. 10. 15:12
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A gyógyszereket (és a mérgeket) általában a máj bontja le - ezért fontos, hogy jól működjön: ha mégsem, akkor nem szedheted azt a gyógyszert. A doki most olyat talált, ami azt jelenti: LEHET, hogy valami gond van a májaddal. Lehet, hogy csak annyira súlyos, hogy miatta nem szedhetsz fogamzásgátlót.

Mindenesetre örülj, hogy megtalálta - és külön örülj neki, hogy nem szedted a szert, vizsgálat nélkül.


Meg fogja majd mondani, hogy mit javasol a májad rendbetételére, ha gond van. De akkor egy (jó) időre felejtsd el a fogamzásgátlót... nézz utána (akár itt): van más lehetőség is.

Ha viszont mégis szedheted, akkor NAGYON PONTOSAN járjál majd be az ellenőrző vizsgálatokra!

2008. szept. 10. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ! Egyértelműen sajnos nem mondott semmit a doki, csak hogy hasonlít arra a kettőre ami kizárja, és h ezért megkérdezi a nőgyógyászt. Most 1hétig para van.. addig nemtudok semmitse... izgulok, félek.. nem akarom h bajom legyen esetlegesen bajunk legyen. Meghát nagyon jó lenne az is h ha szedhetném..
2008. szept. 10. 16:29
 4/7 A kérdező kommentje:
és tuti járni fogok.. nem akarok nagy bajt semmiiképpen se, ha meg már most nagy akkor pedig minél előbb szeretném h ne legyen semmi. Egyébként ha kiváltottam volna a vérvétel és egyebek nélkül felírt gyógyszert milyen következménye lehetett volna ha tényleg baj van a májammal? Nincs hatása a gyógyszernek? vagy mi? pl.?
2008. szept. 10. 16:32
 5/7 A kérdező kommentje:
köszi a választ! :) megoldódott a probléma. nincs semmi gond úgytűnik, és kaptam receptet :)
2008. okt. 13. 20:03
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem. A gyógyszer hatott volna, csak a májad ment volna tönkre szép lassan.
2008. okt. 14. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi, így már értem. Sejtettem h vmi ilyemsi történt volna. Egyébként megoldódott az ügy, kaptam gyógyszert is, szal úgytűnik nincs baj. köszi a válaszokat!
2008. okt. 14. 21:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!