Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Antibiotikum miatt késhet...

Antibiotikum miatt késhet csak a menstrációm?

Figyelt kérdés

ez már a 2. nap hogy nem jött nem

az antibiotikumot se szedtem sokáig. a felírt 16 szem helyett csak 9et ettem meg


2015. okt. 20. 10:27
 1/8 anonim ***** válasza:
Késhet igen, de nem árt elgondolkodni hogy nem lehetsz-e terhes. És miért nem szedted be a gyógyszert?
2015. okt. 20. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
nagyon remélem hogy a gyógyszertól van mert nem gyerek nem kell még 26 évesen se
2015. okt. 20. 10:32
 3/8 A kérdező kommentje:
ilyenkor az jut eszembe hogy mások mi mindent megtennének egy gyerekért hogy legyen nekik
2015. okt. 20. 10:51
 4/8 anonim ***** válasza:

Nézd, ha éltél nemi életet, akkor a terhesség nem zárható ki, csinálj tesztet.

De 2 nap késés miatt azért még nem mennék falnak. Bármikor csak úgy akár ki is maradhat egy hónapban, 2 nap késés meg semmi, akár megjöhet 1 hét múlva is.

2015. okt. 20. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ja és az antibiotikumot meg ha felírták egyszer, akkor azt be kell szedni végig, különben semmit nem ér az egész!
2015. okt. 20. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is antibiotikumot szedtem, 5 napot késett a menstruációm.

2015. okt. 20. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Talán ha leírod, hogy miért és milyen gyógyszert szedtél, többet lehetne mondani. Az is lényeges szempont, hogy szedsz-e fogamzásgátlót, vagy egyébként rendszeres-e a ciklusod.

Utóbbi esetben benne van a pakliban a teherbeesés is, mert hatástalanná teheti a fogamzásgátlót, becsúszhat a baba. De ha nem is terhesség van mögötte, akkor is mást jelenthet, ha nem pontos a vérzésed. Ha az emésztésedet gajra vágta, az is gond lehet és növelhette a teherbeesés esélyét.

Ha nem szedsz gyógyszert, 2 nap csúszás még nem a világ vége, nem gép vagy. Akár az antibiotikum hatása is lehet, de befolyásolhatja a betegség is a ciklust. Ha egy hetet késne, csinálj egy tesztet.

És legközelebb szedd be tényleg az összes felírt antibiotikumot, mert nem viccből írták fel úgy. :)

2015. okt. 20. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Ospamox 1000mg-t szedtem.

a vége az lett hogy 3 napot késett a menstruációm. terhes nem lettem, valószínű hogy gyengíthette az antibiotikum a fogamzásgátló hatását, de hányás meg hasmenés nem volt közbe.

utólag ha valaki antibiotikumot vagy más gyógyszert szed egyidejűleg a fogamzásgátó mellett, fontos hogy olvassa el rendesen a betegtájékoztatókat és óvszert mindenképp használjon.

jobb megelőzni a bajt. ártani nem fog.

2015. okt. 23. 10:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!