Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Már 14 éves elmúltam és még...

Már 14 éves elmúltam és még mindig nem menstruálok, már az összes lány osztálytársamnak megjött 11-13éves korukban. Ez olyan bosszantó. A hugom 12 éves és neki pár napja jött meg. Mi lehet a bajom?

Figyelt kérdés
2010. márc. 17. 14:05
 1/9 anonim ***** válasza:

Semmi. Mindenki más ütemben érik, te úgy látszik kicsit lassabban érő vagy. Ne aggódj, 1.) 16 éves korodig nyugodtan várhatsz, teljesen normális, ha akár addigra jön csak meg, 2.) életedben annyit fogsz még menstruálni, hogy eleged is lesz az egészből :=).

Nézd a pozitív oldalát: amikor a húgod meg az osztálytársaid azon aggódnak, hogy hogyan menjenek a családdal/haverokkal strandra, uszodába, túrázni, te csak lazán mosolyoghatsz. Ha erre gondolsz, mindjárt nem leszel olyan bosszús :=).

2010. márc. 17. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

milyen jó lenne ha nem menstruálnék:D fogamzásgátlót szedek 10napja és 10napja megvan folyamatosan-.-

am nembaj hogy 14 évesen még nem jött meg:) ha 16évesen se fog akkor doki.

2010. márc. 17. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Figyu... énnekem 8 évesen jött meg,és az is bosszantó! Nagyon rühellem! Ne várd annyira,mert lesz még időd "örülni" neki!
2010. márc. 17. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm a válaszaitokat, és a megértéseteket!! :)
2010. márc. 17. 14:35
 5/9 anonim ***** válasza:
60%
Nyugi,nincs veled semmi gond,valakinek csak 15-16 évesen jön meg,ha 2 éven belül se jönne meg,akkor viszont menj dokihoz.Valószínűleg csak nemileg később érsz,van ilyen.Lehet hogy a húgod esetleg fizikailag is fejlettebb,mert pl a fiúknál és a lányoknál is gyakori,hogy aki kisebb növésű az átlagnál,vagy túl vékony,esetleg duci,az később fejlődik.
2010. márc. 18. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
az utolsóval nem értek egyet abban hogy a "kisebb növésű" az átlagnál az később fejlődik...155cm vagyok 16 évesen 25éves felnőtt gondolkodásom volt 12-13évesen jött meg
2010. márc. 18. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Mondjuk a hugomnak nem értem, hogy jött meg ilyen korban?? :S

Fizikailag elég balf*sz és egy 3 éves szintjén gondolkodik.. az a kedvenc időtöltése, hogy mesét néz és engem bosszant :/

2010. márc. 18. 16:35
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem akartam az alacsony növésű lányt megsérteni,de a fiúkra tökre igaz,legalább 70%-ban és voltak kisnövésű osztálytársaim,mi magasak már 11-12 évesen menstruáltunk és a kisebbek,itt fizikálisra is gondolok,mondjuk még a mellük sem nő,nálunk ez volt,szóval ők akár 13-14,vagy még később.A többi csajjal is akikkel dumáltam akkoriban aki kicsi volt csúszott 1-2 éve.Az hogy dedós annak semmi köze ehhez.
2010. márc. 20. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az 155 cm-s csajhoz annyi,nem mindegy hogy 12 vagy 13.Egy év sokat számít,a gondolkodásnak ehhez semmi köze,valaki agyilag érettebb valaki nem.Nálunk is a magasabb és már fejlődő,cici meg ilyesmire gondolok,ott 11-12,a kisebbeknek 13-15.Azért tökre nem mindegy hogy 5.-es vagy 7.-es valaki,nézz meg egy 12 éves fiút is akár,tök mag még,míg egy 13 évesnek elvileg 165-170 cm-esnek,szóval fejlettebbnek kell lennie.A 12 az jó,a 13 az abszolult nem korai.
2010. márc. 20. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!