Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Petefészekgyulladás lenne?

Petefészekgyulladás lenne?

Figyelt kérdés

Csütörtök délután egyik percről a másikra borzalmasan erős, szúró jellegű fájdalmaim lettek a bal petefészek környékén. Az egész alhasam megduzzadt, mintha csak terhes lennék, de a terhesség kizárva, mivel nem voltam férfival 2 hónapja. Hőemelkedésem van, a fájdalom azóta sem szűnik, erős folyásom is lett. A menstruációm késik.


Az orvosom csak kedden tud fogadni, de eléggé félek, hogy súlyos a dolog.

22N



2015. nov. 1. 10:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Hát igen, nekem is súlyosnak tűnne. Lehet hogy petefészek gyulladás, de akkor egy nagyon brutál változat. Nem gondolkodtál rajta, hogy bemenj a sürgősségire? Szerintem vakbél is simán lehet, nem mindig érezni honnan jön a fájdalom.
2015. nov. 1. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Gondoltam rá, de a körzeti kórházban enyhén szólva lenézőek voltak, mikor egyszer brutálisan erős menstruációs görcsök miatt mentem be, nem is adtak semmit.
2015. nov. 1. 10:57
 3/13 anonim ***** válasza:

Lehet petefészekgyulladás, lehet méhen kivüli terhesség (az ugyanis a második hónap végefelé illetve a harmadik hónapban okoz gondot és mivel amenzesezd is kimaradt, valószínü is lehet), lehet vakbélgyulladás, meg még elég sok más is, ezek közül pár életveszélyes is, ha nem kerülsz aránylag hamar orvoshoz.


Minél elöbb menj az ügyeletre, és ragaszkodj ahhoz, hogy tényleg megvizsgáljanak. (Menstruációs fajdalmakkal ügyeletre menni a legtöbb esetben tényleg túlzás, de ezek a tünetek ennél komolyabb problémára utalnak.)

2015. nov. 1. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Ez egyáltalán nem ugyanaz, mint amikor menstruációs görccsel mész be, abból ugyanis nagy baj nem lehet. Most viszont nem menstruálsz, minél hamarabb bemennénk a helyedben, ott hasi uh-val meg tudják nézni mi a baj.
2015. nov. 1. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Anno olyan görcseim voltak, amiktől többször elájultam, szóval nem csak kényeskedtem, illetve feltűnő is volt, mert soha nem görcsöltem mensikor, de fájdalomcsillapítót sem adtak.


A méhen kívüli szerintem kizárva, utoljára is óvszerrel voltunk együtt a párommal és ellenőriztük, nem szakadt ki, úgy meg sosem hatolt be, hogy ne lett volna rajta óvszer. Szóval elvileg kizárva, legalábbis remélem, mert az lenne a legrosszabb most.

2015. nov. 2. 07:29
 6/13 anonim ***** válasza:
A méhen kivüli terhesség életveszélyes, és mivel voltál együtt a párodal, teljesen sosem lehet kizárni a terhességet. Márcsak ezért is javasolt nagyon gyorsan (még ma!!) megkeresni egy orvost, mert csak ott tudják 100%-ig kizárni ezt a lehetöséget!
2015. nov. 2. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Ma délutánra szereztem egy időpontot, remélem, hogy nincs szó méhen kívüliről.
2015. nov. 2. 08:10
 8/13 anonim ***** válasza:

Drukkolok neked, hogy ne legyen ennyire komoly, de jobb a biztonság.

Valószínübb a petefészekgyulladás, de azt sem jó sokáig húzni.


Majd írj, hogy mit mondott az orvos!

2015. nov. 2. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
Mit mondtak a tüneteidre végül?
2015. nov. 2. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Ciszta, nem is kicsi, 50x55mm, a bal petefészkem mellett közvetlenül. 10 nap alatt nőtt meg ekkorára, mert az akkori rutin ellenőrzésen nem volt látható az ultrahangon. Megnyugodtam, persze ez sem jó, de lehetett volna sokkal rosszabb is.


Köszönöm a válaszokat azért! :)

2015. nov. 3. 19:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!