Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 19éves vagyok és előfordult...

19éves vagyok és előfordult már, h.5-6napot késett, most megint késik, de már 7napnál tartok. Terhesség kizárva, mert védekezünk. Mik lehetnek az okok? Ennyi idősen normális még?

Figyelt kérdés
2008. szept. 11. 21:46
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem is így volt, mielőtt tabit írattam fel. Ez volt az egyik okom arra, hogy felírassam. Én két hét késés után mentem el dokihoz (előbb nem tudtam, mert akkor még suli volt, másik város stb) és azt mondta, hogy ez elő szokott fordulni néha. De amúgy késhet a stressztől is ennyit meg ki tudja, hogy mi mindentől. Ha pár nap múlva sem jön meg, akkor menj el dokihoz.
2008. szept. 11. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Értem,akkor ha gumival szeretkeztünk,de mindig nagyon figyelmesek voltunk,és nem szakadt ki mert megnéztük,akk szted se lehet terhesség?
2008. szept. 11. 21:53
 3/3 anonim válasza:
100%

Ne aggódj, ha nem állandóan történik ilyen, akkor teljesen normális. Nekem általában plssz-mínusz 1 napot csúszik a mensim vagy pedig napra pontos, viszont időnként (mondjuk évente 1X) előfordul, hogy többet késik a megszokottnál. Volt, hogy 4-5 nappal később jött meg a vártnál. Hozzátenném, hogy pár évvel idősebb is vagyok Nálad.

Rengeteg tényező befolyásolhatja a ciklust, akár a lekiállapot, hormonális változások, sok feszültség, kimerültség, stb. is okozhat drasztikus mértékű csúszást.

Ha hosszabb ideig fennál a probléma, ajánlatos felkeresni a nőgyógyászodat. Ha csak néha-néha késik, akkor nem érdemes aggódni. :)

2008. szept. 11. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!