Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Erősen szappanos fürdővíztől...

Erősen szappanos fürdővíztől hüvelygomba? Hatásos lehet a Canesten kombi?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szombaton hasznaltam eloszor ketfele szappant, amit egy neves szappangyarto cegtol rendeltem, konkretan az arcomon levo pattanasok kezelesere. Kadban szoktam furdeni, neha eleg sokaig, most is igy tettem. Miutan az arcomat megmostam a ketfele szappanal, (mindketto nagyon szaritja a bort) meg ultem a vizben egy jo darabig, ami szappanos is volt.

Masnap mar iszonyatosan viszketett a huvelybemenet, es a kisajkak kornyeke.

Utananeztem, es meglehet, hogy ez huvelygomba, amely a felborult PH ertekem miatt alakult ki....

A folyasomon nem vettem eszre h mas szagu lenne, vagy tobb lenne.


Penteken tudok legkorabban elmenni dokihoz.... Mivel meg sose volt ilyesmi problemam

De mar nagyon nagyon viszketek... Olyannyira, h arra gondoltam elkezdem holnaptol a canesten kombit hasznalni.


Szerintetek arthat?

Valamint elkepzelheto, h nem ez a bajom?


U.i.: bocsi az ekezetekert


Koszi elore is,


21/L



2015. nov. 3. 20:47
 1/4 anonim ***** válasza:
Mint írtad nagyon szárít a szappan. Szerintem inkább tálságosan kiszáradt a bőröd és azért viszket. A gombának kicsit több szerintem a lappangási ideje. Máskor ne használd ott a szappant, ha annyira érzékeny a böröd a nemiszerved körül.
2015. nov. 3. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nem ott hasznaltam, csak az arcomra, de ugye szapoanos lett a viz :(

Amugy en azt olvastam, h a gombanak nincs lapoangasi ideje, ezert is gondoltam, h akk ez is raillik :/

2015. nov. 3. 20:56
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem a gomba mindig stressztől jött ki (ugyanis alapból ott él a hüvelyben, csak a "jó baktériumok" elnyomják), és mindig 2-3 óra alatt kijött, miután felidegesítettem magam. Szóval tényleg hihetetlenül gyorsan! Egyszer pedig attól jött ki nálam a gomba, hogy nyaraláskor a hideg tengervízben ülve olvastam kb. egy órát. Másnap már majdnem megőrültem, annyira viszketett! Szerencsére már sok éve nincs ilyen bajom, de akkoriban rendszeresen előjött. Folyásom ritkán volt, csak a viszketés jelentkezett, de több alkalommal is voltam orvosnál, még kenettel is igazolták, hogy ez bizony gomba. A Canestent nyugodtan kipróbálhatod, pár ismerősömnek bevált, de nekem pl. nem. Nekem mindig a DM-ben kapható hüvelykapszula segített, ami Lactobacillusokat tartalmaz (sajnos már nem emlékszem, mi volt a neve).
2015. nov. 3. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Canesten nagyon jó eséllyel segíteni fog.
2015. nov. 4. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!