Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Kétnapos vérzés, normális ez?

Kétnapos vérzés, normális ez?

Figyelt kérdés
Nem szedek fogamzásgátlót augusztus óta, az utóbbi két hónapban rövidebbek a menstruációim. Előző hónapban 3 napos volt, most meg kettő. Előtte, ha jól emlékszem, legalább 4-5 naposak voltak. Orvos múlt hónapban nem látott rendelleneset. Mi lehet a baj?

2015. nov. 4. 13:30
 1/7 anonim ***** válasza:

Egyrészt lehetséges az, hogy még nem vastagodott meg a tabletta által elvékonyított méhnyálkahártya.


Másrészt előfordulhat az, hogy még nem állt helyre az ovuláció, és emiatt kevesebb a vérzés.


Harmadik lehetőségnek ott van az, hogy egyszerűen kicsit változott a szervezeted és most ez az új rend.


Mikor orvosnál voltál, csinált-e UH-ot? Ha igen, hanyadik ciklusnapon történt? Mért-e méhnyálkahártya vastagságot (endometrium néven keresd), ha igen, mennyi volt?


Érezted-e bármi jelét az ovulációnak a vérzéseid előtt kb. két héttel (tojásfehérjeszerű folyás, esetleg pecsételő vagy barnás vérzés, petefészekfájdalom vagy menzesz szerű görcsök, emlőfájdalom, libidónövekedés)?


Azért hagytad abba a tablettát, mert babát szeretnétek? Próbálkoztok is? Mert ha igen, azért egy teszt nem árt. Ha negatív, akkor esetleg hőgörbét érdemes lenne vezetni, hogy kiderüljön, van-e ovulációd.

2015. nov. 4. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a segítséget. A menstruáció kezdete után az 5. napon voltam, csinált hüvelyi ultrahangot, nem emlékszem, pontos vastagságot írt-e, de otthon megnézem a papírt.

Én úgy éreztem, van peteérésem, bővebb nyák, görcsök, hatalmas libidó, ezeket észre szoktam venni magamon. Pontosan 28 napos ciklusom van, 12. ciklusnapon éreztem ezt októberben.

Babát szeretnénk, ezért hagytam abba. Csináltam egy érzékeny tesztet mensi előtt 1 nappal, de aztán megjött, így ezt a lehetőséget elvetettem. Találok terhestüneteket magamon, ha keresek, de kicsit csalódott voltam a múltkori teszt után.

Hőgörbét nem vezettem még, de akkor erről megint lecsúsztam :(

2015. nov. 4. 14:05
 3/7 anonim ***** válasza:
Egyelőre szerintem ne aggódj:) Hanyadik ciklusnapon vagy? Ha nem vagy még ovuláció környékén, akkor simán elkezdheted. Esetleg E-vitamint szedhetsz, az állítólag vastagítja a nyálkahártyát, ártani meg nem árt.
2015. nov. 4. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mármint a hőmérőzést elkezdheted.
2015. nov. 4. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, mentek a zöld kezek :)
2015. nov. 4. 14:43
 6/7 A kérdező kommentje:
Te jó ég, most nézem a leletem, 4 mm a nyálkahártya. Ez nagyon kevés, igaz? :(
2015. nov. 4. 19:01
 7/7 anonim ***** válasza:
Mivel a ciklus első felében mérték, nem nagyon számít. Előtte vált le, nem meglepő, hogy 5. napon ilyen vékonyka:) Ha a ciklus második felében lenne ennyi, na az már problémásabb lenne.
2015. nov. 5. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!