Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mennyire normális 19 évesen a...

Mennyire normális 19 évesen a menstruációs ciklus beálltának hiánya?

Figyelt kérdés

11-2 évesen jött meg először, 15 évesen úgya-hogy beállt (akkor sem volt tökéletesen rendszeres, de például olyan sosem volt, hogy havi kihagyás volt).

Szóval általában, anno, ("kezdetben") 25.-e fele jött meg, aztán (több hónap rendszer után) 17-18.-a lett belőle. Pár hónapja 10.-én jött meg. Ismét pár hónap múlva meg elsején (most először jött meg ilyen korán).


Ez miért lehet? Mit tehetek ez ellen? Ezt mi válthatja ki?


Gyógyszert sosem szedtem.



2015. nov. 1. 16:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Ne azt írd le, hogy mikor jött meg, hanem azt, hogy az utolsó egy évben hány naposak voltak a ciklusaid.

Ciklus = menzesz első napjától a következő menzesz első napjáig eltelt napok száma.

2015. nov. 1. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
ciklus.hu-n regisztrálj, mert az kiírja hogy hány napos volt a ciklusod, van akinek mondjuk 26 nap, másnak 40, mindkettő normális, de az tuti, hogy egyiknek sem x hónap 10.-én fog megjönni, hanem teljesen össze-vissza.
2015. nov. 1. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Sosem jegyeztem, fogalmam sincs - egyrészről azért, mert mindig máskor jött meg. (Ha ez plusz infó, öt napig szokott tartani)


Nem tudok egy évnyi anyagot mondani, de a mostani ciklus kb 23-4.

2015. nov. 1. 16:26
 4/14 A kérdező kommentje:
Igazából arra lennék kíváncsi mire fel az ilyen hirtelen, megelőzés nélküli ~10 napos különbségek.
2015. nov. 1. 16:27
 5/14 anonim ***** válasza:
Hát ez így igen kevés infó. Nem ártana vezetned valahol a ciklusaidat. A hónapok nem egyforma hosszúak, így rendszeres vérzésnél nem a hónap azonos napján jön meg. Az is előfordulhat, hogy változik az idők során az ember ciklusa. De ahhoz, hogy érdemi véleményt tudjunk írni, kicsit pontosabb információkra lenne szükség.
2015. nov. 1. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Elég gáz, hogy nem jegyzed fel. Nekem minden évben volt egy kis zsebnaptáram, amiben karikáztam a napokat, amikor megjött. Így tudod, hogy hány napos általában a ciklusod. Érdekes, az én családomban mindenki vezeti a kis naptárát.

Ha Neked pl 30 napos a ciklusod, akkor nyilván egy idő után 26-a helyett 10-e is lehet a mensi kezdete egy hónapban. Ne azt nézd, hogy hanyadikán jön meg, hanem hogy hány napos a ciklus. És a végén kiderül, hogy teljesen pontos a ciklusod, csak nem jegyezted fel...

19L

2015. nov. 1. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Amiket nem tudok felmutatni. Édes kevés, tudom, de azért köszi, hogy segítettetek. Majd.. megpróbálom jegyezni a dolgokat.
2015. nov. 1. 16:34
 8/14 anonim ***** válasza:
Hát a naptárban már régen nem vezetem, de mint írtam: ciklus.hu, vagy egyéb netes menstruációs naptár, kiszámol mindent neked és e-mail-t küldd hogy mikor kell megjönnie :) És akkor nem kell ezen kattognod, hogy hogyan is szokott megjönni.
2015. nov. 1. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Ha minden hónapban megjön a vérzésed, de nem napra pontos, az ég világon semmi probléma nincs vele.

Nekem se voltak soha napra pontosak a ciklusaim, a 22 naptól a 30 napos ciklusig volt már minden. Jelenleg átlag 24-25 naponta jön meg. Nekem soha nem volt még napra pontos a menzeszem. 10 és fél éves korom óta menstruálok, jelenleg 28 éves vagyok és van egy kisfiam, 16 éves korom óta pedig minden évben egyszer ellátogatok nőgyógyászati rutinvizsgálatra. És semmi problémám nincs!

Ha te is így vagy, nálad sem gond.

De nyilván 19 éves vagy, nyugodtan elmehetsz egy nőgyógyászati vizsgálatra, ártani nem ártasz vele, de nincs semmi kóros abban, amit leírtál.

2015. nov. 1. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, nagyon rendesek vagytok!
2015. nov. 1. 17:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!