Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hölgyek, lányok, akik voltam...

Hölgyek, lányok, akik voltam külföldön (tengernél) kirándulni, mikor fogamzásgátlót szedtek?

Figyelt kérdés

Fontos a kérdés...Nyáron Horvátországba készülünk a párommal és most kell lefoglalni az utazást, mivel ilyenkor még olcsóbb...Na de, az utolsó előtti nap, mielőtt vége lenne a nyaralásnak, nekem meg kell, hogy jöjjön a menstruációm.

Attól féleg, mivel éghajlat változás meg minden, ezért hamarabb megjöhet és nekem úgy kellemetlen lenne...

Szóval az a kérdésem, ha tabit szedek(már 5 hónapja) és mindig pénteken jön meg(azaz a kirándulás utolsó előtti napján kellene megjönnie), akkor a kiránduláson is pontosan kell, hogy megkapjam?Én szerintem igen, mivel hát aki tabit szed, az pontosan kapja meg, csak az érdekelne, hogy ilyen esetbe befolyásolja-e ezt valami...

Dokihoz most nem tudok elmenni, ezért gondoltam, hogy nektek van valami tapasztalatotok, azért is tettem ebbe a kategóriába a kérdésemet.

Köszi a válaszokat!


2010. márc. 18. 19:02
 1/10 A kérdező kommentje:

*akik voltak,

elnézést a hibáért

2010. márc. 18. 19:02
 2/10 anonim ***** válasza:
Hát én már nem egyszer voltam így nyaralni, és nem befolyásolta az idejét a klímaváltozás. Max. ha görcsölős vagy és nagyon meleg lesz, lehet hogy picit hisztisebb leszel. De ennyi.
2010. márc. 18. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Szia

én úgy tudom,hogyha "túlszeded"a tabit,azaz,ha elfogyott egy levél nem vársz 5 vagy nemtom hány napot,hanem rögtön elkezded szedni a köv.levéllel.Így el tudod tolni,hogy csak köv hónapban jöjjön meg.De ehhez olvasd el a betegtájékoztatót,asszem ott is fel van tüntetve.

Vagy tampon és probléma megoldva,vízbe be előtt csere,vízből ki,csere....

2010. márc. 18. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nem akarom eltolni és nem akarok egész héten tamponozni, ha hamarabb megjönne :S

Köszi az eddigi válaszokat

2010. márc. 18. 19:13
 5/10 anonim ***** válasza:
Akkor miért nem mentek egy héttel hamarabb? Vagy kettővel?
2010. márc. 18. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
ha tablettát szedsz akkor nem tud megjönni a menzeszed, ugyanúgy pontosan fog, ha csúszik akkor max később fog, de semmiképpen nem hamarabb, mert amíg szeded nem tud jönni megvonásos vérzés.
2010. márc. 18. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Ismerősön keresztül van intézve, hogy olcsóbb legyen és nincs más időpont, csak ez...Mivel még tanulunk, ezért nem nagyon válogathatunk és örülünk, ha kapunk ilyen jó ajánlatot.
2010. márc. 18. 19:17
 8/10 anonim ***** válasza:
Max egy fél napot befolyásolhat annál többet biztosan nem. Ha vasárnap reggel jönne meg, akkor lehet, hogy szombat délután fog. De addigra már jóideje szedni fogod a tabit. Még ez az 5 hónap is sok rá, hogy egy kis klímaváltozás meg se kottyanjon neki.
2010. márc. 18. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy míg szedem nem jön meg...Csak én hétfőn veszem be az utolsó szemet és pénteken szokott megjönni...De hát remélem, ha tabit szedek, azt nem befolyásolja semmi.
2010. márc. 18. 19:19
 10/10 anonim ***** válasza:

Szedd tovább a tablettát. Van amikor nem szoktam szünetet hagyni 2 vagy 3 levél között (általában nyáron).

Vagy hagyd abba a gyógyszert 1 héttel utazás előtt, hogy mire mentek elkezdheted szedni a következő adagot.

2010. márc. 18. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!