Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mennyire kell betartani azt,...

Mennyire kell betartani azt, hogy évente kell rákszűrésre járni?

Figyelt kérdés

Pl. ha 12 hónap helyett 15 havonta járok, abból lehet baj? Ti minden évben ugyanabban a hónapban jártok?

Legutóbb levette a doki 9 hónappal az előtte lévő után, hogy ne kelljen emiatt visszamennem megint 3 hónap múlva. Nagy gond, ha most nem novemberben, hanem csak januárban megyek?


2015. nov. 6. 11:27
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nem gond.
2015. nov. 6. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A nemzetközi protokoll 2 évente ajánlja a rákszűrést, csak nálunk javasolják a nőgyógyászok az évenkéntit.
2015. nov. 8. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem se gond. Nekem előbb nem szokta megcsinálni (ha időközben valami más miatt megyek), átlagosan figyelembe veszem az 1 évet, bár nem nézem percre pontosan. Néhol javasolják a fél évenkénti vizsgálatot, de nekem még sosem javasolta az orvosom. Pedig magán orvoshoz járok, ha éppen ezen akarna meggazdagodni, biztos mindenkit félévente berendelne. De általánosságban az a tapasztalatom, hogy szeretik rémisztgetni az embereket. Jó, persze, vannak, akik 15-20-25 éve nem voltak orvosnál, csak azt hiszem, hogy a felhívásokat sem ők hallják meg, hanem azok, akik egyébként is úgy érzik, hogy egy normális, felnőtt nő tartozik annyival magának, hogy figyel az egészségére és eljár rendszeresen nőgyógyászhoz (is). Bocsi, hogy itt elméláztam mindenről a válaszomban :)
2015. nov. 8. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem 1 évente javasolja, és én egyetértek vele. Nemzetközi protokoll ide, vagy oda. Engem már műteni kellett méhdaganattal, mert nem jártam egy ideig, minek alapon ("velem úgyse történhet ilyen probléma").
2015. nov. 8. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Méhdaganatot a normál rákszűrésen nem veszik észre...csak a méhnyak rákot.
2015. nov. 12. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Azért azt látják, hogy a nyálkahártyavastagság gyanús.
2015. nov. 13. 07:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!