Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Van-e az alább leírt esetben...

Van-e az alább leírt esetben értelme rákszűrésre járni?

Figyelt kérdés
27 éves vagyok. Csak a férjemmel volt intim kapcsolatom és neki is csak velem. Két alkalommal voltam rákszűrésen, érdekes hogy egyszer szűz létemre szűrtek meg (???) egy másik alkalommal már nemi élet élése után, érdekes hogy a második alkalom után elkezdett görcsölni a hasam és 3 napig barnáztam. Legjobb tudomásom szerint HPV leginkább szexuális úton lehet elkapni. Na mármost ha mi csak egymással voltunk eddig akkor van értelme szűrésre járnom rendszeresen (meg úgy egyáltalán)? Azért is kérdezem, mert így visszagondolva nem értem mi a fenének kellett szüzen szűrni (más doki azt mondta úgy inkább nem piszkál). Kicsit zavar van a fejemben.

2014. aug. 31. 18:37
 1/5 anonim válasza:
0%
Te tényleg ilyen h vagy?!
2014. aug. 31. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
ha nem tudsz értelmesen válszolni inkább ne írj semit. Köszönöm
2014. aug. 31. 18:46
 3/5 anonim ***** válasza:

Persze, hogy érdemes.

Mert az mind szép és jó, hogy csak egymással éltek nemi életet (a bizalom is szép dolog, de sosem lehet tudni, hogy mi van, ha mégis...és akkor az egészség többet ér), csakhogy igaz, hogy elsősorban szexuális úton terjed a HPV, de csak elsősorban, mert nem csak szexuális úton terjed. Ezért el is lehet kapni sajnos úgy is, hogy nem nemi élet során kapod el.

A másik meg, hogy a mintát sokszor nem csak rákszűrés céljából vizsgálják meg, hanem fertőzések, gyulladások szemszögéből is, ami viszont simán kialakulhat nemi élettől függetlenül is, így okozhat gondokat.

Szóval érdemes mindenképpen évente legalább egyszer elmenni. Mert egyrészt ingyen van, másrészt meg veszíteni nem veszítesz vele semmit.

2014. aug. 31. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ! Én eddig azt hittem csak nemi úton terjed... mindig tanul valamit az ember :)
2014. aug. 31. 19:14
 5/5 anonim ***** válasza:
95%-ban nemi úton terjed.
2014. szept. 1. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!