Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Erős menstruációs görcs a bal...

Erős menstruációs görcs a bal oldalon, miért?

Figyelt kérdés
Menstruáció idején bal oldalt alul nagyon erős görcseim vannak, és hátrafelé irányul, és végig a lábamon, de csak bal oldalt ilyen erős, jobb oldalt nem fáj ilyen durván...mitől lehet?

2015. nov. 7. 23:33
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Érdemes lenne orvosnak megmutatnod, mert előfordulhat, hogy endometriózisod van. Ilyenkor a méhnyálkahártya nem csak belül a méhben fordul elő, ahol a helye van, hanem megjelenik kis szigetekben a hasüregben is. Menstruációkor ugyanúgy lelökődik a hasüregben, ahogy a méhben, de onnan nem tud távozni a vér, ezért görcsöket okoz, amíg felszívódik. Lehetséges, hogy éppen a bal oldalon vannak ilyen szigeteid... De ez csak egy tipp.
2015. nov. 8. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
16 vagyok, 13 eves korom ota menstrualok, dokinak mondtam, o felhozta ra anyam halalat (14 voltam) es kb 9 honpja szedek ra Cataflamot, ami nem mindig hasznal, de viszont no-spaval hat.
2015. nov. 8. 00:31
 3/6 anonim ***** válasza:

Értem! Szóval ilyen fiatal vagy! Ez mondjuk nem zárja ki az endometriózist. Nézd meg, itt ezt írják:


[link]


Nekem az van, ezért tudok róla elég sokat. Én 12 évesen kezdtem menstruálni, és 18 éves koromtól kezdett fájni a hasam menstruációkor. De az, hogy endometriózisom van, csak nemrég, 33 éves koromban derült ki, mert nem sikerült teherbe esnem. Nekem minden menstruációkor nagyon görcsöl a hasam az első két napon, napi 3-4x600 mg Ibuprofen tabletta mellett tudok csak dolgozni menni, aludni. Nem egyik oldalon fáj, hanem középen. A meddőségi központban, ahová járok, azt mondták, hogy a menstruációkor érzett fájdalom furcsa dolog, mert sokszor nincs semmi szervi oka, egyszerűen csak egyes nőknek jobban fáj ez, mint másoknak. Nálam viszont aztán tényleg megtalálták a betegséget (de nem sima nőgyógyászati vizsgálattal vagy ultrahanggal, hanem laparoszkópos - vagyis hasüregi tükrözéses - műtéttel). De azt mondta az orvos, hogy sok nőnél nem találnak mögötte semmi betegséget, egyszerűen el kell fogadniuk, hogy nekik fáj és kész...

Van egy ismerősöm, neki már 20 évesen volt endometriózis miatt műtéte, mert nagyon erős fájdalmai voltak menstruációkor, amit már nem bírt gyógyszerrel sem elviselni. Nála olyan kiterjedt volt, hogy a petefészkein ultrahanggal is látszott. Tehát van, akinek már fiatalon gondot okoz ez a betegség.

Azt is el tudom képzelni, hogy igaza van az orvosodnak. Ha azóta vannak csak görcseid, mióta Anyukád meghalt, előtte pedig nem voltak, akkor szerintem is lehetséges, hogy a szervezeted most másképp dolgozza fel a fájdalmat, a lelki fájdalom miatt erősebben érzékeled a testit is. Az emberi szervezet képes ilyen furcsaságokra is... Ha tényleg aggaszt a dolog, és utána akarsz járni, akkor én a helyedben elmennék egy másik orvoshoz is, és megkérdezném, ő mit gondol, normálisnak tartja-e a panaszaidat. Sajnos többet én se tudok tanácsolni.

2015. nov. 8. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Igazabol, anyum halala elott kellett volna megjonnie 2 hettel (2014. 01. 02. Halt meg) es helyette aznap jott meg mikor meghalt. Kb azota mindig kesik, de mostanaban max 4 napot szokott, max 1 hetet, de legutóbb 4 nappal korábban jött meg... Annak nem tudod mi lehet az oka?

Koszonom, hogy ilyen reszletesen leirtad hogy mi ez az egesz dolog :)

2015. nov. 8. 14:27
 5/6 anonim ***** válasza:
Szívesen! Amikor Anyukád meghalt, baleset volt, vagy már előtte is beteg volt, és lehetett látni, hogy romlik az állapota? Azért kérdezem, mert ha az utóbbi, akkor könnyen lehet, hogy amiatt volt a zavar a menstruációdban. Másfelől pedig még csak 14 éves voltál, olyankor még nagyon sok lánynak jön meg teljesen össze-vissza. Egyébként sem szabályos mindenkinek, sok olyan nő van, akik sosem tudják pontosan, mikor fog nekik megjönni, mert mindig több nap vagy akár egy hét különbség is van. Ez még nem jelent önmagában bajt.
2015. nov. 8. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Igazabol nem volt a legegeszsegesebb... Pajzsmirigy problemai voltak ami miatt elhizott, es vizesedett. A csaladban tobb nonek van hatrafordulo mehszaja (valami ilyesmi a neve)

Anyum szivelegtelensegben halt meg. Lattam elotte par perccel... Kora rreggel tortent, amikor felkelltem...kimentem es lattam ahogy korulotte ugralnak a mentosok... A szobamban csak annyit hallottam hoy oszinte reszvetem.. ekkor mar tudtam mi a helyzet..

A hamvai a nappaliban vannak.... Lehet a tortentek miatt van... Es meg pluszba panikbeteg vagyok...

2015. nov. 9. 18:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!