Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nőgyógyászom emlőultrahangra...

Nőgyógyászom emlőultrahangra küldött. Ez egyenlő egy daganattal?

Figyelt kérdés
Jobb mellemben valami mirigyes valamit tapintott és mondta,hogy meg kell nézni uh-gal. Itt sajnos én egyből rákra gondolok. Van azért esélyem arra is,hogy ez nem daganat? Én csomót nem érzek,de ő biztos érzett valamit. Van egy 5 éves fiam és egy 9 éves lányom. 29 éves vagyok és hát most elvették a kedvemet 24.-éig. Már ott az uh-on megmondják,ha rosszat látnak vagy heteket kell várni az eredményre?
2015. nov. 9. 18:45
 1/4 anonim ***** válasza:
Én már mentem magamtól is, küldtek is. nem kell félni előre (tudom, könnyű mondani). Ha olyannak látják, majd vesznek mintát egy vékony tűvel, és azt küldik el a patológiára. Arra kell várni, hogy eredmény legyen, de az több hét. Csak uh alapján nem tudnak semmit mondani.
2015. nov. 9. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
78%
patológián dolgozom.nem egyenlő a daganattal.uh-on is lehet látni a rosszat bizonyos esetekben.általában,ami jól körülhatárolt,az jóindulatú.ezt uh-on lehet látni.a szövettani minta biztosabb diagnózist ad.az több hét,mire elkészül,mert kémiai folyamatokon megy keresztül.ha rossz,akkor már a jövőbeli kezelésre is vizsgálják a szövetet.
2015. nov. 9. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
A 2. Válaszolónak véletlenül félig hasznos jelzést adtam. Bocs. A hasznosra akartam nyomni,csak telefonról csinálom és nem sikerült.
2015. nov. 9. 19:32
 4/4 anonim ***** válasza:
Az ultrahang egy diagnosztikai eszköz. Ha eleve tumorra kéne gondolni, akkor nem küldenének oda.
2015. nov. 9. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!