Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fogamzásgátló? Normális?

Fogamzásgátló? Normális?

Figyelt kérdés
16 napja szedem a fogamzásgátlót és azóta minden nap vérzek. Hol jobban hol kevésbé. Volt hogy csak barna volt hogy rendesen vér mint ma is. És kicsit olyan mintha taknyos állaga lenne. Volt hogy csak reggel kicsit, volt hogy csak napközben kicsit, volt hogy csak estére picit. Általában elég a tisztasági betét, max 2-3* cserélem. Még van ugye 5 szem a levélből utána a 7 nap szünet. Ha a második levél tablettánál is jelentkezik a vérzés akkor érdemes abbahagynom és másikat íratnom?

2015. nov. 10. 19:14
 1/7 anonim ***** válasza:
74%
Az lenne a legjobb ha egyáltalán nem szednéd, de mindegy, nem ezt kérdezted. Viszont láthatod, hogy milyen csodás hatással van a testedre, ha 16 napja vérzel, ugye...? Ne szedd be a második levelet, ha ennek a végére érsz, rögtön kérj inkább másik fajtát, mert egyáltalán nem normális reakció a vérzés.
2015. nov. 10. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Az első levelet sokan végigpecsételik, nekem is volt ilyen, utána nem volt gond. Ha több hónapon át fennáll, akkor érdemes lecserélni.
2015. nov. 10. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A fogamzásgátló hormon. Szedése alatt nincs ciklusod. Nem a petesejt be nem ágyazódása és kilökődése miatt vérzel, hanem azért, mert megvonod a hormont. Ezért nevezik megvonásos vérzésnek.

Jogos kérdés, hogy akkor miért nem a 21 tabletta után kezdesz vérezni? Azért, mert a testednek idő kell az átállásra. A legtöbb tabletta okoz mellékhatásokat az elején. Ezek közé tartozik a rendellenes pecsételő vérzés is. Az első levél után általában elmúlik. Érzékeny egyéneknél (pl. én) a 2. levél után szokta meg a szervezetem a gyógyszert. Ilyen is van. Türelem.

Normális, hogy vérzel.


Mit szedsz amúgy?

2015. nov. 10. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Csak kicsit már kezd zavaró lenni, mert párommal is úgy tudunk együtt lenni mikor épp nem vérzek vagy pecsételek, mert nem akarunk mindennap ágyneműt mosni. :)
2015. nov. 10. 19:39
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Jogos. :-)


Esetleg egy gumilepedő segít, amiről csak letörlitek, ha maszatos lesz. :-)

2015. nov. 10. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Ez a gumilepedő nem is rossz ötlet :D
2015. nov. 10. 21:29
 7/7 Kata7890 válasza:
Szia. Nekem is pont ugyan ez van mikor elkezdtem semmi baj nem volt utana ra ahogy elmult a masodiknaptol verzek en is hol kevesbe hol rendesen. En deciorat szedek. Neked nem irt fel az orvos norculutot? Mert nekem irt fel azt mondta mikor verzek szedjek be egyet es elmulik. Ma szedtem be a 4 et es semmi javulas. En nagyon aggodok csutortokre kaptam egy masik orvoshoz idopontot es a melleim is ugy fajnak hogy hason se tudok aludni!! Csinaltam tesztet de negativ. Nem tudom mi lehet de aggodom mar 2 hete igy vagyok.
2015. nov. 10. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!