Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogyan mondanátok el röviden,...

Hogyan mondanátok el röviden, tömören, minél kevésbé égő módon ezt az orvosnak?

Figyelt kérdés
Hónapok óta szinte megállás nélkül vérzek. Már kaptam rengeteg féle gyógyszert, volt műtétem is, de csak egy-két napra múlik el a vérzés, utána folytatódik tovább, van hogy jobban, van hogy kevésbé. Az orvosomnak már nincs túl sok ötlete, kérdezgeti, hogy nincs-e valami rendszer benne, van-e olyasmi, ami után jelentkezik a vérzés (emelés, nagyobb mozgás, szeretkezés). Eddig nem is volt, de az utóbbi egy hónapban azt figyeltem meg, hogy orgazmus után rettenetesen erősödik a vérzés. Akkor nem, ha egyszerűen házaséletet élünk a férjemmel, hanem ha van orgazmusom is vagy szeretkezés közben vagy önkielégítés közben. Nah de ezt hogy lehet úgy elmondani, hogy ne érezzem magam közben nagyon kellemetlenül? Mert azt már kérdezte, hogy nem akkor jelentkezik-e, ha szeretkezünk, mert az méhszájseb vagy fertőzés tünete lehetne, de egyrészt egyik sincs, másrészt ha "csak" szeretkezünk, de nem élvezek el, akkor nem fokozódik a vérzés. Nem tudom, hogy egyáltalán ez fontos lehet-e, el kellene-e mondanom. De ez már annyira intim dolog, nem szívesen ecsetelném a dolgot. Hogy lehetne ezt röviden tálalni, hogy ne kelljen elmesélnem részletesen, hogy mikor van, mikor nincs, hogy végzek önkielégítést stb.
2015. nov. 12. 21:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nem kell ezt túlparázni:) Teljesen tárgyilagosan kell közölni, hogy kifejezetten orgazmus után jelentkezik vérzés.
2015. nov. 12. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

azért vérzel jobban szex közben, mert akkor az erek megnyílnak odalent és a vérzés így megsokszorozódik.

nem értem mit szégyellsz rajta, főleg egy nő aki férjes!

szerény javaslatom: válts orvost!

2015. nov. 12. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

És mi a diagnózisod?

Ez nagyon komolynak hangzik.

2015. nov. 12. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Nem derült ki, hogy háziorvosról vagy nőgyógyász szakorvosról van-e szó. Mindenesetre érdemes lenne egy laboratóriumi vérvizsgálatot csinálni, hogy megfelelő-e a trombocitaszám ill. hematológus szakorvosnál lehetne kezdeményezni véralvadási faktor vizsgálatot (különös tekintettel a vonWillebrand faktorra, mert véralvadási probléma is lehet. Az orgazmust nyugodtan elmondhatod, nekik ez nem azt jelenti, mint személyesen neked. Neki csak a munka tárgya vagy, akinek a jó munkához az kell, hogy ismerje a munka tárgyát.
2015. nov. 12. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Voltam már más orvosnál is, senki nem tudott mondani semmit, minden leletem negatív, szövettantól kezdve, kenet, vérvétel, uh stb. Még egy kóbor cisztám sincs, vagy gyulladásom, vagy bármi ami magyarázattal szolgálna. Senki nem érti, még vérszegény sem vagyok a sok vérzés ellenére sem.

Tudom, hogy a szex vérbőséget okoz, de mint írtam, ha csak együtt vagyunk, vagy csak felizgulok, de nincs orgazmusom, akkor nem fokozódik a vérzés.

2015. nov. 12. 21:45
 6/13 A kérdező kommentje:

Most nőgyógyászra gondoltam.

Véralvadási gondjaim sincsenek, nem is voltak soha, mert már erre is gondolt a nőgyógyászom, továbbküldött hematológushoz. Endokrinológus sem talált semmit.

2015. nov. 12. 21:46
 7/13 anonim ***** válasza:
Csak annyit mondj, hogy orgazmus után vérzel. Ez azért van, mert ilyenkor a méhszáj kinyílik. Ez természetes, mert vér van a méhedben. Nem kell részletezni, hogy önkielégítésnél is.
2015. nov. 12. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Azért van orgazmuskor, mert az vérbőséggel és az izmok összehúzódásával jár, ez nem szégyen, így mondd meg, és kész, de nem ez a lényeg, hanem az, hogy meg kell találni a vérzés okát mielőbb.

Keress fel egy másik nőgyógyászt minél hamarabb!

2015. nov. 12. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
A dokidnak már régesrég kaparást kellett vna csinálnia, nem totózni!
2015. nov. 12. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Mindent úgy mondjál el az orvosnak, ahogyan érzed. Az életed múlik rajta, és te szégyenkezel? Butaság.
2015. nov. 12. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!