Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Zalaegerszegen kit ajánlatok...

Zalaegerszegen kit ajánlatok orvosnak és szülésznőnek szüléshez? Milyen a szülészet? Minden vélemény érdekelne, minél több dokiról, szülésznőről, szülészetről.

Figyelt kérdés
Igaz, hogy csak fekve és oxitocinnal lehet szülni leszíjazott lábakkal? Vagy ez csak a kismamák ijesztegetése?
2014. okt. 16. 20:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Szia!Én a dr Németh Gábort ajánlom dokinak,nem egy beszédes doki ,de tudja a dolgát,ha szükség volt rá akár terhesség alatt is odaállt a dolgok mellé. Szülésznőm nemvolt arról nem tudok nyilatkozni,de az ügyeletesek is kedvesek voltak nagyon. Szülni meg valóban fekve és oxival szültem énis ,leszíjazás meg csak kitoláskor volt ha jól emléxem ,de nem tuti.De biztos van más alternatíva is ,gondolom ez megbeszélés alapján müködik ,én elég gyorsan megszültem ,szal eszembe sem jutott h máshogy legyen :)Viszont a csecsemősök nem a legkedvesebbek,van köztük nagyon aranyos ,de legtöbbjét nemérdekli h mondjuk a babád éhezik ,mert megy a szoptass,szoptass ,szoptass duma ,nade ha nincs még tejed ,mert nem indult még be ... na akkor van nagy szívás odabent neked is és a babának is.De csak pozitívan :)
2014. okt. 16. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

És Németh Gábor szerinted hajlandó pár engedményre pl fekvés, szíj.tekintetében? Gátvédelmet pártolja?

2014. okt. 18. 10:02
 3/13 anonim ***** válasza:
A Gátvédelmet a Goldfinger pártolja, és nagyon sok múlik a szülésznőn
2014. okt. 18. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Én is a Németh Gábornál szültem meg voltam vele elégedve nagyon. Gátvédelmet nem igazán pártolják itt a kórházban, de mondjuk nekem a gátmetszés volt a legkisebb gondom. Nem tudom mennyire lehet vele ilyenekben egyezkedni mert nekem nem volt semmi kívánságom jó volt úgy ahogy mondták. Szülésznőt fogadtam ő nagyon sokat segített, már szülés előtt is. A csecsemősökről meg inkább nem is írok semmit olyan rossz a véleményem.
2014. okt. 18. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Első vagyok! Nem tudom ,de szeritem biztos meglehet beszélni vele,nálunk ez felsem merült ,mert nemtudtam a szíjazásról ,de hidd el nemfog zavarni ,ezt ne ugy képzeld el h jó szorosan lekötnek. tényleg csak a végén mikor tolod ki a babát ,abszolut nem avval fogsz olyankor foglalkozni. Én sem akadtam fent ezen ,ha most nem hozod fel,eszembe se jutott vna h ilyen is volt szülés közben. Amugy igaza van a másik válaszolónak a szülésznőn múlik sokminden ,igazából végig ő van veled ,ő csinál szinte mindent.És igen azt mondják Goldfinger gátvádelem párti,de azért legtöbb esetben őis vág sztem. Én őt nem nem választottam ,mert velem speciel bunkó volt. Ő állapította meg terhességem annak idején ,de... egyből ki is esett listámról :) De minden orvosról lehet jót is és rosszat is mondani,épp milyen napjuk van! Németh Gábor negatívumja h Drága lett sztem. Annak idején 5000 Ft/gondozással indultunk közbe 7000 lett. ez másfél éve volt. Szerintem ez így azért az 5 perc vizsgálatért drága.A Goldfinger ,Györe ,Zéta olcsóbb ,de vajon miért ?! Kádasit szeretik ,de nem ultrahangoz. Főorvos állítolag túlságosan szeret műteni(császár) ,de nem áll a helyzet magaslatán. Tivadar meg, na nála tényleg a pénz a minden! Szal tényleg nehéz a választás. :(
2014. okt. 18. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Én már szültem egyszer, de máshol. Nekem végig állva volt jó,amikor valamiért le kellett fekudnom, azt hittem meghalok. Gátmetszésem sem volt, nem is repedtem, két órával a szülés után már ülve szoptattam a fiam. A leszijazas pedig szóba sem jöhet nálam, ennek múltbeli okai vannak, amiről nem szeretnék beszélni.

Nem túl biztató, amit írtok. Hallottam én is a Goldfingerről, hogy ő megprobalja a gátvédelmet, de olvastam róla jót is, rosszat is, így nem is merek elmeni hozzá, félek nagyon. Sajnos költöztünk muszáj volt, nem gondoltam, hogy ennyire durva lesz a helyzet szülés ügyben, az idő viszont rohan, nemsokára dokit kell választanom. A pénz nem probléma, így lehet, hogy megprobalja valamelyik drágább dokit, hátha dűlőre jutunk, de nem akarom vegigjarni az összeset, mert megbolondulnék, ha ennyien vizsgálnának meg, ezért is akarok fogadott dokit, hogy ne érjen hozzám más szüléskor.

Szülésznőnek kit ajánlatok? A csecsemosok nem érdekelnek, ezelőtt is bababarát kórházban szültem, de nem tudtam szoptatni, így harcoltam a tapszerért. Gyerekorvosok milyenek? Mert az fontosabb nekem, hogy jól megvizsgálják a gyerkőcöt, mert a fiamnál is egy hanyagság miatt majdnem nagy baj lett, alapvető dolgot nem vett észre egy doki.

2014. okt. 18. 11:38
 7/13 anonim ***** válasza:
Én a Tihamérnél szültem, a második babámat, természetes szülésre készültünk mindvégig, és gátvédelmet akart azt, mondta, hogy azon lesz, hogy ne kelljen vágni, de máshogy alakultak sajnos a dolgok, a kisbabám beletekeredett a köldökzsinórba és császármetszés lett a vége, aminek a dr. úr nem örült! Szültem a Zéta doktornál is ő vágott, egyszerre meg sem kérdezte, hogy mit szeretnék, pedig gyorsan jött a baba és már bújni is akart. A barátnőm a Tihamért választotta, se megakart vele egyezni, hogy császározza meg hajthatatlan volt a dr.úr nem szeret műteni. (meg akarta kenni) Én jó orvosnak tartom nagyon alapos.
2014. okt. 18. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Kettes vagyok!

Terhesgondozásra és ultrahangra a Kovács Lajoshoz jártam, de mivel ő nyugdíjas ezért nem szülhettem nála.Ő a Goldfingert ajánlotta szülésre, azt mondta, hogy nem pénzéhes, és tapasztalt orvos. Goldfingernél szültem. Annyit csinált, hogy óránként megvizsgált, a babát is a szülésznő vette ki. Nem vágtak, nem repedtem. A Bocskorné Györgyi volt a szülésznőm, és mellette még dolgozott a Keszte Andi. Az Andinál szültem az első babám. Mindkettő nagyon aranyos, és attól, hogy a Györgyi volt a szülésznőm az Andi is foglalkozott velem. Mindkettő pártolja a gátvédelmet. Előttem szült egy csaj, neki az Andi volt a szülésznője, első baba és ő is gátvédelemmel szült.

Szóval elsősorban szülésznőre koncentrálj.

2014. okt. 18. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ha bekerülsz a kórházba szülni, akkor először az ügyeletes mindenképp megvizsgál. Ha úgy látja, hogy idő van, akkor hívják a választott orvosod, a szülésznőt meg te hívod, hogy jöjjön
2014. okt. 18. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
4-es vagyok! Mondjuk engem nem zavart a gátmetszés utána semmiben tudtam egyből ülni is, de nyilván ez mindenkinél más. Én azt tudnám javasolni, hogy fogadj egy jó szülésznőt, szerintem vele sok mindent meg tudsz beszélni. Ha ő partner ebben nem kell végig feküdni, én pl labdán üldögéltem egy darabig, és szerintem a szíjazást is meg lehet vele beszélni, hogy téged ez milyen indokból zavar. Az igazság az hogy nálam is elég gyorsan történtek a dolgok nem gondolkoztam előre ilyeneken meg nem is tudtam hogy megy, se nem zavart egyik sem. Ha pedig nem tudsz szoptatni tényleg küzdeni kell a csecsemősökkel. Szobatarsamnak a babája hiába volt állandóan cicin 3.nap vették észre, hogy 0t szopizik, amikor egy nap 100 grammot is esett a súlya, akkor kapott pótlást amit a doktornak kellett engedélyezni.
2014. okt. 18. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!