Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lehet nem ebbe a témába...

Lehet nem ebbe a témába tartozik de minél több ember segítségére lenne szükségem ugyanis teljesen tanácstalan vagyok. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Egy hónapja kiderült, hogy policisztás petefészek szindrómám van ami miatt alig-alig menstruálok. Csináltak labort amiből kiderült, hogy az inzulinom jóval meghaladja a felső határértéket. Szóval azt tanácsolta a nőgyógyászom, hogy ugyebár túlsúlyos vagyok el kell hagynom a cukrot és fehérlisztet de sürgősen ugyanis rövid időn belül kialakulhat nálam a 2-es típusú cukorbetegség. A legnagyobb gondom viszont az, hogy kollégista vagyok.. Hogyan oldjam meg az étel problémát? Középsulis kollégiumban lakom szóval főzni nem tudok viszont csak csupa egészségtelen cukros,lisztes dolgokat kapunk a menzán. Mik azok az ételek amiket ha vasárnap elkészítek csütörtökig nem romlik meg és megmelegítve is jó? Esetleg amit nyersen lehet fogyasztani? Nagyon szeretnék fogyni legalább 15-20 kilót. Tudom, hogy nagyon nehéz lesz de mindent meg fogok tenni mert szeretnék majd kisbabát és egészségesen élni..

17/L ja és 170 cm vagyok és 85kg


2015. okt. 28. 20:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Voltak időszakok, amikor rizsen éltem. A fehérrizzsel is túl lehet élni, bár hosszútávon hiánybetegséget okozhat. Ha van rá módod, barnarizst főzzél magadnak, az még tisztítókúra gyanánt is kiváló. Azonban fontos szabály, hogy minimum 12 órára, max 36 órára be kell áztatni főzés előtt, és minimum 45 / 50 percen át főzni utána.


Kerüld a szokványos sót, mert hamisított. Vannak valódi sók, is, de átállása kockázatos lehet, gyakorlatilag 1-2 szem himalája sót szabad csak fogyasztani az első átállási hónapban, majd havonta 1-2 szemmel emelni az adagot, max 6-8 szemig eljutva. De nem fontos átállnod valódi sóra. Sómentesen is lehet élni.


Lehetőleg NE nagyon fűszerezd a főtt barnarizsed, önmagában is kíváló, és önmagában fogyasztva méregtelenít. Egy-két hétig csak ilyet eszel, sokat tisztul a szervezeted és még táplál is!

(A fehér rizs alig táplál, alig tisztít, de ha csak arra telik, jobb, mint a semmi.)


Fogyaszthatsz mást is, de annak öszeállítása saját felelősséged. A főtt rizs előtt, se után 2 órával NE fogyassz mást. Ez a javaslatom. Közben vizet se.


Sok vizet fogyassz, de mindig csak üres gyomorra, majd várj minimum 15 / 20 percet, mire mást is fogyasztasz.

2015. okt. 28. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Írom a továbbiakat:

A főtt barnarizs napokig eláll, megfelelően zárt edényben, megfelelő helyen tárolva, lehetőleg hűtőben.


Soha NE előfőzöttet vásárolj! Drágább is, íztelenebb is, és természetellenesebb is.


Nyersen délelőtt CSAK gyümölcsöt fogyassz, de ez SOSE banán legyen, ha csak nem hasmensére vagy hajlamos. A banán székletfogó, ráadásul NEM gyümölcs, tévesen terjedt el a közhiedelemben.


A körtével vigyázz.


Általában az egzotikusokkal is. Bár pl az ananász, grapefruit kiváló a mi mérsékelt égövi genetikánknak is.


A legtöbb almafajta javasolt leginkább, a gyümölcsök közül.


Nyáron nagy a váalszták: barackfélék, szilvafélék, görögdinnye, de mivel az utóbbi egy nemesített zöldség, még könnyebben erjed, mint a többi, erjedésgátló fűszerek közül pl kurkuma, gyömbér ajánlott hozzá, egy fél mokkáskanálnyi, szárazon, feloldás nélkül!


Bármikor olyat érzel, h mar a gyomrod, a fenti módszer megoldja: kurkuma, vagy gyömbér (tasakos fűszerek) / fél mokkáskanál szárazon lenyelve, előtte nyállal jól ekeverve. 10 percen belül megszűnteti a gyomorégést, de pl a hányingert is, ha van.


Szigorú szabályai a gyümölcsfogyasztásnak:

mindig magában edd és mindig nyersen!

Kizárólag üres gyomorra fogyaszd!

Ezen okokból kifolyólag délelőtt a zideális gyümölcsöt enni, és délelőtt semmi mást. Vizet lehet, de vizet is mindig cska üres gyomorra, és várni utána minimum 15 / 20 percet, mire mást is lenyelsz.

2015. okt. 28. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Nagyon szepen koszonom a hasznos valaszt.

Szoval ha barna rizset eszek párolt csirkemellel amihez minden nap vennék friss zöldségeket emellett fogyasztanek gyümölcsöt is mértékkel akkor az valamelyest megfelelő lenne? Nyilvan nem fogok egy életen at ezen elni de mig ki nem tapasztalok dolgokat addig..

2015. okt. 28. 21:45
 4/12 anonim ***** válasza:

Fontos továbbá: én NEM javaslom az ételek újramelegítését! Egészségtelen. A főtt barnarizs napokig eláll, megfelelő tárolással, legfeljebb a második naptól hidegen fogyasztod.


A gyümölcsök kapcsán meg sok a tévhit, valójában cukorbetegek is fogyaszthatják, de mindenki, ők is csak a fent említett szigorú szabályok betartásával!


Bocsi az elírásaimért.

2015. okt. 28. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a választ. Igazán hasznos:)
2015. okt. 28. 22:00
 6/12 anonim ***** válasza:

Nézd, nem szólok bele, h húst is fogyasztasz, te döntesz, mindenesetre adok a válaszommal alternatívát: én szigorúan vegi vagyok két évtizede, és azóta óriásit javult az egészségi állapotom.


Persze nagyon nem mindegy, HOGYAN kivitelezi a vegetáriánizmust az ember.


Számos sikeres olimpikon vegetáriánus létezik. Persze ahhoz edzeniük is kell, tehát csak amiatt említem, mert tévhit, h "a hús ad erőt, a hiánya meg gyengít",holott épp fordítva van.


Aki húst eszik, feleslegesen terheli szervezetét. Sok erő, energia elmegy a hús lebontására.


Amúgy valóban, a számodra nyersen is kellemes zöldségféléket is fogyaszthatod, és persze ami egészségtelen nyersen, azt főzd / süsd, pl burgonya. Utóbbi is napokig eláll. NEM javaslok olajat hőkezelni. Viszont a bolti naprafr.olaj nyersen hasnzálahtaltan, káros. Ezért a viszonylag megfizethető oliva olajat ajánlom, kizárólag nyersen, ha néha olajat is bevinnél a szervezeetedbe - ez számos vitamint, szerves sót tartalmaz és az izmok működését segíti. Napi egy evőkanál olivaolaj elég, ennél több áltaában értelmetlen.


Minden növényi anyag másra és másra jó elsősorban.


Sorra jutnak eszembe ötletek:

a rizsliszt bár viszonylag drága, de kiváló palacsintát lehet készíteni belőle, csak víz és rizsliszt, ennyi, ezt összekevered, palacsinta sütőben kisütöd, ha van hozzá türelmed. (Én nem vacakolok már régóta evvel. ;) )


A rizs a liszérzékenyeknek is kiváló értel és a cukorbetegek számára is, persze mindenki számára nyerő, de neked pláne létfontosságú lehet, mert tápláló, egészésges, emellett nem lisztes étel, könnyen emészthető, és méregtelenít is, főleg a barnarizs.


Egyébként lakto-vegetáriánus vagyok (két évtizede), tehát mértékkel bizonyos fajta tejtermékeket is fogyasztok, de ennek szintén szigorú szabályai vannak, ha jót akar a szervezetének az ember. (Nem térek ki most a tejtermékekre.)


Na meg az ember lelkivilágának is fontos, mit fogyaszt - azzá válsz, amit megeszel, szól a mondás.

Persze ez az ételt tisztaságára utal, nem leszel rizs ültetvény, ha ilyet fogyasztasz. ;-) Az almafa maggal szaporodik, érdeke, h kikerüljön belüle a mag. A húshoz viszont gyilkolni kell, és azt magadba eszed, ha húst eszel. Választhatsz.


Ezáltal is jelentősen csökkented a méregbevitelt és még tisztulsz is a vegiséggel, főleg pl főtt barnarizs által, és a nyers leveles zöldségek által, és a megfelelően csak délelőt fogyasztott gyümik által.

:)

Jó egészséget kívánok neked! :)

És kitartó kísérletezést az átáláshoz!

2015. okt. 28. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

* belüle = belőle

...satöbbi, satöbbi...

Elnézést, sok elírásom maradt. Fizikai baleset, rossz billentyűzet, stb. És kapkodok is, bizonyos körülmények okán. Utólag visszaolvasom, látom, mennyi sokat elgépeltem. Remélem, ennek ellenére ki tudod böngészni, hol, mire gondoltam. ;)

2015. okt. 28. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Teljes mértékben ertem amit irtal!:) nagyon kedves vagy te is hogy szantal "ram" egy kis idot. Igazabol vega nem szeretnek lenni, ugyanis nagyon imádom a halat es a csirkemellet. Disznó,marha stb húst csak nagyon ritkán eszem
2015. okt. 28. 23:23
 9/12 anonim ***** válasza:

Jezus, amit a korabbi valaszolo irt, semmi koze a pcos-s-s dietahoz.

Keress ra, hogy 150 szenhidratos IR dieta, biztos talalsz par mintaetrendet, amibol tudsz otletet meriteni.

Gyogyszert kaptal ra? Endokrinologushoz tovabb kuldott? Mit jelent egyaltalan a nagyon magas inzulin szint?

2015. okt. 29. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

22 a határérték nekem pedig 28.1

Voltam mar endokrinologusnal korabban ott nem derült fény erre a problémára. Ma kell vissza mennem es ma ir föl gyógyszert.

2015. okt. 29. 07:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!