Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha valakinél PCOS-t diagnoszti...

Ha valakinél PCOS-t diagnosztizáltak, az hogy derült ki?

Figyelt kérdés

Szerintem nálam nem áll fenn ennek a betegségnek a lehetősége, de az endokrinológus erre gyanakszik. Mindig megjön, pontos 28 napos ciklussal, nem vagyok pattanásos, van 10kg feleslegem. (lassan jött fel, kb. 5 év alatt) Nem magas a cukrom, de gyakran megéhezem és szédelgek ha akkor nem eszem valamit. Magas a koleszterinem és a vérnyomásom. Sosem volt pecsételő vérzésem. Nem hullik a hajam, a kezem szőrös, de nem nagyon csak eleve sötét a hajam es így a kezemen sem szőke. A hasamon, mellemen nincs extra szőr csak pihe. Lesz majd hormonos vérvételem de azért elgondolkodtatott, hogy miért célozgatott a doki erre folyamatosan.. abból biztos kiderül. Hjaa.. hüvelyi uh 3 alkalommal nem mutatott eltérést negyed éven belül.

Az ultrahangon látszódott volna nem?


2015. nov. 21. 09:53
 1/9 szilvijoe ***** válasza:
A ciszták a petefészekben látszanak az UH-on. De az is lehet, akkor csinálták ezt a vizsgálatot, mikor már kiürültek, pl. mensivel..
2015. dec. 1. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Volt olyan UH-m ami után másnap megjött szóval csak látta volna a doki. Köszi mégegyszer.
2015. dec. 2. 04:47
 3/9 szilvijoe ***** válasza:
Azért a szédelgésekre figyelj oda, mert ha evés után is van ilyen, akkor ott már van valami inzulinprobléma. Ha órákig nem eszel, érthető, hogy szédelegsz, de ha evés után is, akkor már más a helyzet...
2015. dec. 2. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
mondjuk inkabb órákkal utana van olyan. sokszor keveset eszem.. mondjuk egy alma utan lehet 1-2 ora utan kopog a szemem de egy átlagos ebed utan 4-5 óráig semmi bajom. :) remelem ezzel sincs baj, de ez mondjuk nem lepne meg epp ezert egy ideje próbálom figyelni a szénhidrát fogyasztasomat. emiatt eszem gyakran. vérvétel utan erre biztos feny derül. 2 honapja 3. valamennyi volt a cukrom, az ugy nem volt gyanus a dokinak.
2015. dec. 3. 06:53
 5/9 szilvijoe ***** válasza:
A kopog a szemem, vagy olyan furán vagyok fáradt, két különböző érzés. A labor nem fog kimutatni ezzel kapcsolatban semmit, mert csak a vércukorszintet mérik, nem az inzulinszintet.
2015. dec. 3. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Szia! Nekem úgy derült ki, hogy elegem lett. 11 éves koromban menstruáltam először, jelenleg 18 éves vagyok (lassan 19), és még mindig nem állt be. (évente 1-2 jobb esetben 3 alkalommal van meg.) Alapesetben volt rajtam kb 5 kg felesleg, de egy súlyos betegség után ez 20 kg lett, amit 3 év alatt sem sikerült leadnom. Ez az első probléma. A második ugye a nagyon ritka menstruáció. A harmadik a szőrösödés hason, mellen, comb hátsó felén és majdnem térdig leérő bikinivonal. Végül de nem utolsó sorban a csillogó zsíros bőröm. Nos 18 éves koromra elegem lett, mivel a háziorvos azt mondta, hogy nyugodjak meg be fog állni. Hogyne. Elmentem nyáron nődokihoz, ő küldött nőgyógyászati endokrinológiára, ahol egy hormongyógyszert kaptam (Norcolut asszem.), amitől 14 nap múlva megjött. Ekkor el kellett mennem hormonvizsgálatra+cukorterhelésre, ahol inzulint is mértek. Voltak valami értékek amik magasak voltak, de ami kiugróan magas volt, az az IR. (120 körül). Mivel ez egy komplett anyagcsere betegség, így rögtön fény derült rá, de szerencsére még a kezdeti stádiumban vagyok. Kaptam fogamzásgátlót, amit a kövi mensi első napjától kell szedni. Azt hiszem április körül el is fogom tudni kezdeni (de jó lesz így érettségizni). Ami pedig az ultrahangot illeti, júliusban tele voltam cisztákkal, októberre tiszta volt mindkét petefészkem (közben volt egy elég erős menstruációm.) Remélem tudtam segíteni, ha bármi kérdésed van, írj :)
2015. dec. 27. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Szia, Köszi a választ! Jobbulást neked. Én ilyesmit nem tapasztaltam sosem. Lassan 20 éve menstruálok, de még sosem maradt ki. Életemben egyszer volt pecsételő vérzésem a ciklus közepén, amikor elkezdtem szedni a gyógyszeremet. Kaptam másikat és az is elmúlt. Utána már csak megvonásos vérzésem volt a gyógyszermentes napokon.

Mióta nem szedem a gyógyszert azóta napra pontosan jön meg.

Szőr az van rajtam, de nem vészes, maximum sötét, de a családomban senki sem szőke. Cisztát sosem találtak bennem, legalábbis ezidáig, pedig évente kétszer járok dokihoz.

Remélem a kezelésed meghozza az eredményt, nekem majd jan. végére van időpontom vissza az orvoshoz, addig nem tudok semmi egyebet.

2015. dec. 28. 17:16
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia! Lehet, hogy már nem aktuális a kérdés, de azért leírom, hogy nálam hogy derült ki. :D

14 éves korom óta menstruálok, egy év alatt nem lett rendszeres, de emiatt nem aggódtam, mert úgy tudom 16 éves korig van ideje beállni. 15.szülinapomat követő hónapokban nem jött megy egyáltalán, később pedig rendszeres lett, viszont nagyon erős volt, rengetegszer átáztam a suliban tanórák közben, de hát akkor nem lehet kimenni :/ Volt, hogy rosszul voltam ettől. 16. szülinapom után pedig éreztem valami nyomó érzést az alhasamban, mikor futottam, vagy ugráltam. Egyre gyakrabban jött ez a lassan fájdalmas érzés, míg végül egyik órán begörcsölt a hasam, és anyum jött értem. Még aznap elvitt az ügyeletre, vakbélgyulladás gyanújával, ott vettek vért, de azon kívül, hogy kicsit magas volt a cukrom, nem mondtak semmit, jobban lettem közben, és hazaküldtek. Aznap este még 2x görcsöltem, azon a héten már suliba sem mentem, mert mindig fájt a hasam, és nem mertem elmenni, nehogy megint rosszul legyek. Elmentünk sebészetre, ahol az orvos kb hülyének nézett, mert szerinte nem volt semmi bajom, onnan pedig valahogy átkerültem UH-ra. Ott vették észre, hogy sok kicsi, és egy 80 mm-es átmérőjű petefészekcisztám van. Elmentünk nőgyógyászhoz, aki szintén látta, felírt gyógyszert, és arra kért, hogy 1 hónap elteltével menjek vissza. Közben másik nőgyógyászhoz is elmentünk, onnan újra UH-ra ott pedig azt látták, hogy már 11 centis. Bejelentettek műtétre, pár vizsgálat után meg is volt az időpont, idén február 1-re. A műtét napján miután bejelentkeztünk és lepakoltunk, megnézték még utoljára UH-val, de akkorra eltűnt, ezért simán hazaküldtek. Kb egy hónap múlva újra jöttek a fájdalmaim, és pár hete sikerült elmenni újabb UH-ra, ott azt látták, hogy megint van, ezúttal (csak) 7 centi átmérőjű. Később végeztek cukorterhelést, ami azt mutatta, hogy magas a cukrom. Pár napja visszamentünk UH-ra, ahol megint nem volt ott a nagy, viszont sok kicsi sorakozott a petefészkemben, és a doki közölte, hogy ez PCOS.

2016. máj. 8. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Szerintem nyilvánvaló, de jelenleg 16 éves vagyok, és a szőrösödés a mellen, karokon, kisebb bajusz nekem is jelen van. Viszont nekem semmi feleslegem nincs, mivel sajnos alig vagyok meg 40 kiló :/
2016. máj. 8. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!