Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mitől barna színű a menstruáci...

Mitől barna színű a menstruációm? Idáig normálisan piros volt, de most végig barna színű.

Figyelt kérdés
Mennyiségre nem sok (azért annyira nem, mint pl. egy csepp a WC papíron), talán kevesebb, mint általában szokott lenni. Két tamponnal/nap simán kibírom, és így sem telik meg. Egyébként fogamzásgátlót szedek (néha kicsit csúszok pár órát a szedésével). A barátom nem használ óvszert, de egyszer csak úgy kiszámoltam, hogy előző alkalommal pont az ovulációmkor szeretkeztünk. Visszagondolva, talán ez volt zsinórban a második alkalom, hogy ilyen a menszeszem.

2015. nov. 29. 23:54
 1/2 A kérdező kommentje:
A fogamzásgátlóra gondoltam, hogy az miatt ilyen, de akkor eddig miért nem ilyen volt, akkor normálisan piros színű volt. Meg annyi még, hogy inkább péntek este szokott megjönni, de most csütörtök délután jött. Volt egy kis cicifájdalom, egy kis mellbimbó érzékenység (eddig ilyen nem volt), szagundor, étvágytalanság, bizonyos ételek kívánása, fejfájás, kis hányinger, amikre akár bele is magyarázhatnám a terhességet, de ezt nem hiszem, mással is tudom magyarázni ezeket a dolgokat, máskor is idegesítettek a szagok. Csak az étvágytalanságot nem értem, de ezt is írták akár terhességi tünetnek is. Szóval miért lehet ez? Menjek orvoshoz (sajnos én az a fajta ember vagyok, aki az orvosokat a legvégső megoldásként keresi fel, nem azért mert félek tőlük, hanem mert úgy vagyok vele, hogy nekem nem kell gyógyszer, majd csak jobban leszek), nőgyógyászhoz? Komoly bajom lehet? Mit csináljak? Tanácstalan vagyok. :( Erről, ami nekem van, pontosan nem találtam semmit.
2015. nov. 30. 00:03
 2/2 anonim ***** válasza:

ó, mamám!

Miért szeded, ha fogalmad sincs hogy működik?

NINCS menstruációd, csak megvonásos vérzésed!

NINCS se peteérésed, se tüszőrepedésed (=ovuláció)!

A tabletta elvékonyítja a méhnyálkahártyát, ezért a kevés vérzés. A barnázás = kismennyiségű vér.


Ha hibáztál egyszer is a szedéssel (hányás, hasmenés, antibiotikum, kihagyás), akkor terhes lehetsz.

Egy 200 Forintos teszt időnként megnyugtató tud lenni.

2015. nov. 30. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!