Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Gyakori vizelés viszonylag...

Gyakori vizelés viszonylag kevés folyadékbevitel mellett mire utalhat? (többi lent)

Figyelt kérdés

Már régebben is észrevettem magamon, hogy viszonylag sokat járok wc-re, pedig napi 1,5 liter folyadékot is alig iszom meg. De az utóbbi 2 hétben még a szokásosnál is többször kell pisilnem. Vércukrom jó, nem is gyötör szomjúság. Nem is fájdalmas a pisilés, szóval nem is felfázásról lehet szó.

Ma kb. 8-9x voltam pisilni, minden alkalommal viszonylag sokat pisiltem.Pedig max 2 liter folyadékot ihattam meg. Emelett már 2 napja székrekedésem is van.

Egyetemista vagyok, szóval elég stresszes időszakom van most, esetleg ez is kiválthatja ezeket a tüneteket? Idegen orvoshoz nem akarok menni, meg időm sincs futkozni ide-oda, haza meg csak 1-2 hét múlva megyek. Szóval ilyen esetben mit tegyek, vagy ez így fog maradni, amíg stresszes időszakom van? 20/L



2015. dec. 29. 18:54
 1/6 anonim ***** válasza:
igyál többet és nézd meg, hogy működik a kiválasztó szervrendszered!
2015. dec. 29. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ez beidegzési probléma, amit okozhat a stressz, de medencefenék izomzat gyengeség is. A székrekedést viszont rendezni kel, tessék megenni naponta 1 ököl nagyságú főtt céklát és 10-15 dkg savanyúkáposztát.
2015. dec. 29. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ez a stressz hatása, velem is előfordul, ha nagyon stresszelek.
2015. dec. 29. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A stressztől és a kevés energiabeviteltől van. Saját tapasztalatom. El fog múlni, ha rendesen eszel és elég energiát viszel be a szervezetedbe.
2015. dec. 29. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Okozhatja stressz. Nálam is elő szokott fordulni. Minimum 2 l folyadék maradjon meg, így biztos kitisztul a veséd.

Vannak jó gyógyteák, amik pl.: nyugtató, stresszoldó hatásúak, próbáld ki őket.

Ha a vizeleted nem kellemetlen szagú, nem csíp stb, akkor nem hinném, hogy felfázás, de azt meg egyszerű pisiléses teszttel ki lehet mutatni...Pl.: bemész az ügyeletre, pisilsz, beleteszik a teszt csíkot, akkor látszik, hogy van e benne genny vagy se.

Én pl.: rengeteg gyógyteát iszok, úgyhogy én sokat járok wc-re is :) plusz én szedek tőzegáfonya kapszulát is a húgyutak védelme érdekében.

2015. dec. 30. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Most megnyugodtam, hogy más is van így ezzel. Próbálok enni, inni eleget.
2015. dec. 30. 19:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!