Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit csináljak? (Gusztustalan. )

Mit csináljak? (Gusztustalan. )

Figyelt kérdés

Szóval az a helyzet, hogy lány létemre nagyon nagyon szőrös vagyok...Ezt korábban már mondtam anyukámnak is, hogy ez normális-e szerinte, hogy koromfekete szőr nő a fenekemen pl. meg a mellbimbóm körül, meg a köldököm alatt, meg hogy a derekam is tiszta szőrös, neki is ilyen volt-e vagy mi ez, mire annyit válaszolt, hogy biztos apámtól örököltem, hogy szőrös vagyok...De pár napja észrevettem, hogy az államon is vannak ilyen sötétebb szőrszálak, mondjuk előtte is volt már, hogy 1-2-t találtam, de azokat kihúztam szemöldökcsipesszel és úgy gondoltam, meg van oldva. De amikor pár napja néztem, láttam, hogy nem csak 1-2 szőrszálról van szó, hanem vagy 5-6-ról és tényleg olyan volt, mintha elkezdene nőni a szakállam vagy nem is tudom. És ekkor már tényleg gondoltam, hogy egy nagyon nem normális, rákerestem az interneten és rájöttem, hogy valószínűleg valami hormonbetegségem lehet. Szóval el kéne mennem minél hamarabb az orvoshoz beutalót kérni endokrinológiára, csal félek, mi van, ha már túlkéső? Mert pl. ez, hogy a fenekem szőrös volt, meg hogy a mellbimbóm körül is ilyen nagyon hosszú és sötét szőrszálak nőttek, már legalább ilyen 4-5 éve fennállnak, csak eddig nem is tudtam, hogy egyáltalán létezik ilyen betegség és nem törődtem vele, pedig ha tudtam volna, hogy ez lesz, már évekkel ezelőtt elmentem volna az orvoshoz.

Szóval a kérdés az lenne, hogy ha ennyi ideje van ilyen problémám, akkor még ha most elmegyek orvoshoz, gyógyítható? Vagy az is lehet, hogy akármilyen hormontartalmú gyógyszerrel tömködnek, mindig ilyen maradok?? Nem akarok örökké ilyen undorító testben élni, olyan szőrösen, mint valami ősember...

18L


2015. dec. 31. 15:10
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, valószínű hormonzavarod van. Kapsz rá gyógyszert, de ettől a szőr még ott marad. Azokat a leghatékonyabban végleges szőrtelenítéssel távolíttathatod el.
2015. dec. 31. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hiába szedek rá gyógyszert, akkor is ugyanolyan szőrös leszek?
2015. dec. 31. 15:16
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem fogod tudni örökre megoldani. Esetleg ki tudod őket húzni, de akkor is visszanő. A borotvát kerüld. Hormonkezeléssel megoldható lenne, hogy ne szőrösödj, de azok a szőrök, amik megjelentek, nem tűnnek el. Lézeres elhalasztással megoldható lenne, de az rohadt drága. Egyébként nem hiszem, hogy undorító lennél pár szőrszál miatt, azokat még ki lehet húzgálni.
2015. dec. 31. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
De ez nem pár szőrszál, hanem pl. a hasamon végig egy ilyen 2 cm vastag szőrcsík van a köldökömtől lefelé és ott a szőrszálak ilyen 2-3 cm hosszúak.
2015. dec. 31. 15:21
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Biztos hogy nem késő. Menj az endokrinológiára. De járjatok utána hogy kihez, mert nekem is voltak hasonló gondjaim. Az endokrinológiának is több ága van, és az esetek többségében a pajzsmirigy problémákhoz értenek az orvosok. Sajnos kevés van, aki az ehhez tartozó területhez ért. Esetleg kozmetikussal tudod gyantáztatni azt a területet, de a legjobb a lézeres eltávolítás lenne, de az kb 100 ezer, ha nem több. De menj mihamarabb orvoshoz. Sok sikert.
2015. dec. 31. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi :(
2015. dec. 31. 15:23
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
Keress olyat akinek bejön, pl.: én :D Írj ;)
2015. dec. 31. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Menj dokihoz ;)

Nem késő

2015. dec. 31. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!