Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Az izmot érezhetem, vagy mi...

Az izmot érezhetem, vagy mi lehet ez?

Figyelt kérdés

Kicsit régebb óta érzek valamit a köldököm körül,akkor ha a háton fekszek és erősen behúzom a hasamat,olyan mint ha ciszta lenne ott. Kézzel különösebb dolgot nem érzek,érzem,hogy keményebb,de különálló dolgot nem érzek. Ráfeszítettem és olyan mintha az izmot fogdostam volna. Hason fekve is érzek ott valamit,de csak ha úgy fekszek,hogy azt a részt terhelem. Volt már cisztám a petefészkemnél,elég nagy,hasonló érzés volt,de egyértelműen ki tudtam tapogatni,ezt pedig nem,és ezt fentebb is érzem. Valamelyik nap osztálytársam mesélte,hogy egyik ismerősünk bátyjának gyomorrákja van,2 napja csak sírok meg idegeskedek,hogy én ugyan mit érezhetek... :/

18/L



2016. jan. 2. 10:16
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Belek, belső szervek, zsírcsomó, izomzat... bármi lehet, ne parázz. Gyomorrákot kitapintani lehetetlen, ezt most felejtsd el.
2016. jan. 2. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Elég sovány alkat vagyok,azt olvastam,hogy vékony alkatnál ki lehet tapintani.

Csak ahogy fekszek,úgy érzem,hogy valami olyan dolog van bennem,aminek nem kéne ott lennie.

Más tünetet nem produkálok,csak lefogytam pár kilót és nincs étvágyam,mert már annyira szorongok a hipochondria miatt,hogy semmi étvágyam és folyamatosan stresszelek.

Köszönöm szépen a választ,kicsit nyugodtabb vagyok! :)

2016. jan. 2. 10:29
 3/20 anonim ***** válasza:
Inkább gáz.
2016. jan. 2. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
A köldökömnél?
2016. jan. 2. 10:31
 5/20 anonim ***** válasza:

Hipochonder vagy, igen.

Elsősorban azt tanácsolom, ne tapogasd magad. De tényleg.

Ezzel csak rontasz a helyzeten, mert olyan dolgokat találsz, amibe minden cifra halálos kórt belemagyarázhatsz. Az emberi testben hihetetlen sok minden van, amit pl ott is kitapinthatsz. Ne foglalkozz vele, teljesen egészséges vagy, az egyetlen problémát a bebeszélt okok miatti aggódás jelenti, az felőröl (írod is). Magadnak okozod a bajt.

A jövőben, ha bármi kétséged támad az egészségeddel kapcsolatban, menj azonnal dokihoz, így nem emészted magad, és kiderülhet az igazság. Ne olvasgass tüneteket a google-ön, és ne a haverokat kérdezd.

Én is súlyosan hipochonder voltam/vagyok, nagyon kemény időket éltem meg az állandó szorongás miatt, semmi nem segít, csak az, ha rájössz, hogy te magad vagy felelős a mostani állapotodért. Hiába tapogatod magad, jobb nem lesz, rájönni nem fogsz, mi az, csak egyre vadabb lesz a fantáziád. Tehát vaagy elmész dokihoz, aki pontot tesz a végére (szerintem egy házidoki is kitapintja és megmondja, mi az), vagy elfogadod, hogy hülyeségeket képzelsz, és abbahagyod.

2016. jan. 2. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Tudom,hogy magamat őrölöm ezzel,de hiába tudom,hogy ez is csak képzelgés,teljesen bepánikolok. Rettegek a ráktól,pedig a családban senkinek nem volt,ha hullik a hajam már rögtön valami komoly betegségre gondolok.

Kezdem magamat az őrületbe kergetni. Ezzel a problémával fordulhatok iskolapszichológushoz?

2016. jan. 2. 10:40
 7/20 anonim ***** válasza:
A köldököd szintjén még belek vannak, amikben lehet gáz. Látod, nem is ismered pontosan a tested, de halálos kórtól tartasz.
2016. jan. 2. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Bármikor a hátamra fordulok és behúzom a hasamat,érzem. Ezért félek,hogy mi lehet ez.
2016. jan. 2. 10:42
 9/20 anonim ***** válasza:
Igen, sőt tanácsolom, hogy fordulj hozzá, ő segít majd elhinni, hogy az egész a fejedben létezik csak. Tudatosítsd magadban, hogy ez a helyzet, próbáld megállni, hogy tapogasd magad, sokat segít ugyanis, ha tudatos vagy az állapotoddal kapcsolatban.
2016. jan. 2. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Az megvan, hogy lehetséges, hogy azért érzed, mert figyelsz rá? A hipochondria érdekes állapot, érzést, fájdalmat is tudsz generálni magadnak. Én pl a fogaimat féltem, olyannyira, ha bebeszélem magamnak, hogy rossz, akkor el tudom érni, hogy fájjon. Szabályosan megfájdítom a fogam.

Ez azért van, mert annyira odakoncentrálsz. Valószínűleg semmi nincs ott, csak semmi másra nem tudsz már figyelni.

2016. jan. 2. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!