Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha valakinek kiveszik a mehet...

Ha valakinek kiveszik a mehet az utana tud szexelni? Es ha a petefeszkeit is?

Figyelt kérdés

Mondjuk valaki beteg es muszaj eltavolitani, az a holgy utana tud nemi eletet elni? A huvelye nyilvan meg marad, de mivel a hormonjai ezaltal eltunnek, kivanja meg a szexet? Egyaltalan fel tud izgulni egy ilyen komoly szerve eltavolitasa utan?


Erdekel, hogy a meheltavolitas, a petefeszek eltavolitas vagy mindketto eltavolitasa eseteben mi a helyzet?

Kerlek rendes valaszokat, mert tudom vannak itt "vicces" emberek



2016. jan. 3. 23:43
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekel, keresztanyámnak most vették ki mindkettőt, sajnos rosszindulatú daganat miatt. De tőle nyilván nem kérdezem meg. 😊
2016. jan. 3. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Élvezi a szexet, csak a műtét után amíg helyre nem áll a szervezet olyan klimax tünetei vannak a nőnek. De ha már ezen túl van, tudja kezelni, akkor a a szex még jó lehet.

Onnan tudom, hogy a testvéremnek mindkét petefészkét kivették, és nem is olyan régen mondta, hogy csak annyi különbség van az előző és mostani nemi élete között, hogy most már nem kell aggódnia, hogy terhes lesz, így sokkal szabadabban élvezi a szexet.

2016. jan. 3. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Fizikailag tud. A lelki oldala, ami kérdéses.

A szexet kívánhatja, hiszen sok menopauzán átesett nő is kívánja. Egyébként lehet hormonpótlást is kérni.

2016. jan. 3. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A méheltávolítás nem befolyásolja nagyon a szexet, mert a hormonokat a petefészek (ha legalább egy maradt) a méh meglététől függetlenül termeli (persze terhes nem lesz az illető, és menstruálni sem fog). Ha viszont mindkét petefészkét eltávolítják, akkor az ösztrogénhiány miatt felléphet hüvelyszárazság stb, ami akadályozhatja a kellemes szexet. (Ez független attól hogy az illetőnek a méhe megvan e vagy sem.) Ezért ha még fiatal nőnél távolítják el mindkét petefészket, hormonpótló kezelést szoktak kezdeni hacsak nincsen kockázata. Ha ellenjavallata van a hormonkezelésnek, síkosítókkal lehet próbálkozni. Menopauza után a hormonkezelés kockázatai megnőnek ezért meg kell beszélni az orvossal hogy ajánlott-e. Nem feltétlenül szükséges, mert elég változó kit mennyire viselnek meg a hormonszint változások.
2016. jan. 5. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
86%
A párom méhét több mint 10 éve kivették. Én kb. 10 éve vagyok vele, és ha ugyan höhullámai vannak is, a szex kívánásával nem sok gondja volt. Kb. most érkezett el a normál klímax ideje, és most kissé felborultak a dolgai, de azért mosz is kívánja a szexet, de nem olyan mértékben mint előtte. A méhkivétele előtt nem volt jó neki a szex, ráadásul a férje nem volt otthon ilyen téren. Az eltávolítás óta élvezi/zük a szexet. Remélem hamar átmegy a menopause, és kefélhetünk reggeltől estig!
2016. jan. 5. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!